Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Australská hypotéka

Když se rozhodnete řešit své finanční problémy hypotékou, máte na výběr hned z několika jejích variant. Přibývá jich stále více, přičemž stále větší oblibě se těší australská hypotéka. Řekněme si o tomto typu něco víc.

O australské hypotéce

Australská hypotéka je v podstatě hypotéka obrácená úplně naruby. Stejně jako klasická hypotéka, i ta australská je zajištěná zastavenou nemovitostí. Poskytovaná je jak fyzickým, tak právnickým osobám. V tuzemsku se nevyskytuje příliš dlouho, o masívnější rozšíření se zasloužila až Hypoteční banka v roce 2012. I když Hypoteční banka založila svoji reklamní kampaň na tvrzení, že se jedná o naprosto nový objev ve světě hypoték, jedná se vlastně o produkt velice podobný těm, které nabízejí v různých variantách ostatní banky. Pomocí australské hypotéky lze financovat nemovitosti, rekonstrukci domu, jeho vybavení. Můžete tak zkombinovat dohromady neúčelovou a účelovou hypotéku. Zajímavostí australské hypotéky, pro kterou je tak oblíbená, je fakt, že čím vyšší částku si od banky půjčíte, tím více se snižuje úrok. Navíc platíte velice nízký, nebo dokonce nulový poplatek za sjednání.

Výhody australské hypotéky

Australská hypotéka má celou řadu výhod, pro které ji vyhledává stále více klientů.

a) Zvýhodněná úroková sazba

Čím větší částku si půjčíte, tím menší zaplatíte úrokovou sazbu. Každý další půjčený milion vám sráží úrok o něco níž.

b) Nízký nebo nulový poplatek

U většiny běžných hypoték se musíte připravit na zaplacení vysokého poplatku za vyřízení. U australské hypotéky je tomu úplně jinak. Pokud si vezmete hypotéku do výše 70% z odhadované ceny nemovitosti, nestojí vás vyřízení ani korunu. Do 85% z odhadované ceny zaplatíte zanedbatelné tři tisíce korun. Je tu povinná doba fixace pět let.

Nevýhody australské hypotéky

I když se australská hypotéka zdá jako zázračný produkt, i ona ale není vhodná úplně každého. Sice je dobré, že s rostoucí sumou, kterou si půjčujete, získáváte stále větší slevy, ale stále tu je poplatek za vedení hypotečního účtu. Musíte si dát pozor, zda tyto poplatky slevu nepřevýší a ve výsledku na tom není australská hypotéka podobně, jako hypotéka klasická. I tak se ale spoustě klientů australská hypotéka vyplácí.

Poskytovatelé australské hypotéky

S australskou hypotékou přišla na český finanční trh Hypoteční banka. Podobnou hypotéku, ale pod jiným názvem, ji ale nabízí i konkurenční banky (ČSOB, GE Money,…). Banky se musí totiž přizpůsobovat poptávce, aby uspěly v konkurenčním boji. Ale jelikož každému klientovi vyhovuje něco trochu jiného, musíte si i vy před podáním žádost pořádně rozmyslet, zda se vám australská hypotéka opravdu vyplatí. Na první pohled totiž může vypadat výhodně, ale vy v závěru neušetříte.

Hypoteční banka

Jak jsme už řekli, průkopníkem australské hypotéky u nás je Hypoteční banka . Tato banka se zaměřuje na celou řadu hypoték, díky čemuž má povědomí o tom, co klienti nejvíce vyžadují. Zkušenosti v oblasti hypoték sbírá už od svého vzniku v roce 1991, pod současným názvem ji můžete znát od roku 2005. Hypotéky od Hypoteční banky jsou velice pružné a přizpůsobí se jakékoliv potřebě klienta. Můžete si vzít hypotéku na rodinný dům, byt, na koupi pozemku, chaty, bezúčelovou (tzv. americkou) hypotéku, atd. Můžete si zde také nechat refinancovat svou současnou hypotéku.

Hypoteční banka má dále přizpůsobené hypotéky přesně na míru pro osoby, které o ně žádají. Jinak je nastavená hypotéka pro absolventy, či mladé jinak zase například pro manažery. S dalších speciálních hypoték můžeme jmenovat předhypoteční úvěr, hypotéku s bonusem, nebo zelenou hypotéku. Hypotéky od této banky nabízejí celou řadu výhodných služeb. Za všechny jmenujme následující: možnost mimořádné splátky, pojištění hypotéky, hypoteční příslib, garance úrokové sazby, pojištění odpovědnosti, pojištění majetku, dálkový přístup do katastru nebo zelená asistence.

ČSOB (Československá obchodní banka)

ČSOB je univerzální bankou, která poskytuje bankovní celé sféře klientů. Mezi její produkty samozřejmě patří i hypotéka. V tomto případě je to hypotéka, která se velice blíží hypotéce australské.

ČSOB nabízí i populární zvýhodněnou hypotéku s bonusem. Ještě před samotným uzavřením hypotéky budete vědět, o jaký bonus se bude jednat. Banka vám formou bonusu odpustí část hypotéky. Na první polovinu bonusu vám vznikne nárok po dvanácti letech splácení. Díky tomu můžete mít velice příznivé splátky. Pokud se vám nepodaří na bonus dosáhnout kvůli neplnění podmínek, nemusíte se obávat žádných sankcí ani toho, že byste přišli o již získanou část bonusu.

další zajímavé články
  • Jak vyhlásit osobní bankrot a jaké jsou podmínky
  • Dluhopisy vs. akcie
  • Půjčky pro důchodce a seniory
  • Představení Air Bank
  • Rychlé půjčky bez nahlížení do registru dlužníků
  • Pojištění odpovědnosti
  • Hypotéka bez dokládání faktury
  • Půjčka bez doložení příjmu
  • Centrální registr dlužníků
  • Možnosti půjček pro podnikatele