Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Co dělat, kdy splátky hypotéky přerostou před hlavu

Dostat se do problému lze velmi snadno. Stačí například delší nemoc, která vám zabraňuje pracovat, vyhazov z práce, rozvod a na splátky hypotéky rázem peníze nejsou. Co teď? Splátky musíte splácet, je to nutné. Když je splácet nebudete, přijdete o dům či o byt. Pokud se stane situace, že nejsou peníze a vy nemžete splácet hypotéku, musíte co nejdříve začít jednat. Nenechat to jen tak, něco proti tomu začít dělat. V tomto článku se dozvíte, co se dá dělat, když zkrátka splátky hypotéky přerostou přes hlavu a vy nemáte na jejich měsíční platbu.

Odložit splacení můžete až na rok

Málokdo ví, že můžete banku požádat o odložení splacení. Samozřejmě k tomu musí být nějaký důvod a banka proto vaši žádost přezkoumává. Nemůžete si odložit splátky jen, protože chcete jet na luxusní dovolenou nebo, protože si chcete koupit novou televizi. O odložení se žádá z vážných důvodů. Jako například výpověď, nemoc, úraz, úmrtí v rodině a podobně. Banka vám vyhoví v odkladu na pár měsíců, maximálně na rok. Ovšem nemyslete si, že tak nějakou dobu nebudete muset splácet ani korunu. To není vůbec pravda. Asi většina bank vám odloží jen splátky jistin. Dál budete splácet úroky. Váš rozpočet tak o něco odlehčí, avšak stále budete mít určenou částku, kterou budete platit. Samozřejmě jakmile uplyne doba, kdy vám banka odloží splacení je nutné splátky jistiny uhradit. Budete mít možnost výběru, jak splátky jistiny uhradit. Buď můžete splátky jistiny rozložit do měsíčních splátek, nebo po domluvě v bance si prodloužíte splatnost hypotéky.

Snížení měsíčních splátek a prodloužení splacení hypotéky

Platební neschopnost můžete vyřešit také snížením měsíčních splátek. Jak moc se splátky sníží, je na individuální domluvě s bankou.  Pokud si vyberete snížení splátek, máte opět na výběr jak se s dlužnou částkou dále vypořádat. Většina lidí volí prodloužení splatnosti úvěru s trvale nižšími splátkami. Odklady splátek hypotéky i snížení splátek je zásah do smlouvy, za to se platí.

Banka nevyjde vstříc každému klientovi

Pokud se do potíží se splacením dostanete, je potřeba s bankou komiunikovat ihned a včas. Pokud budete čekat, až se vám banka ozve sama, na nějaké výhody bude potom pozdě. Ovšem ani to, že s bankou budete mluvit včas a ihned nemusí být automaticky jasné, že vám banka vyhoví. Řeší každý případ individuálně, a pokud si banka myslí, že odklad či snížení vaší situaci nepomůže, spíše to jen problém oddálí, nevyhoví vám.

Na možné problémy myslete včas

Banky doporučují svým klientům myslet dopředu. Takovýto výpadek může postihnout každého. Můžete se také pojistit proti neschopnosti splácet. Pokud takovou pojistku máte, pojišťovna vám uleví od splátek až po dobu dvanácti měsíců. Popřípadě, pokud to vaše banka umožňuje, je možné přistoupení další osoby. Ten vám může se splacením hypotéky pomoci.

další zajímavé články
  • Představení Air Bank
  • Půjčka do výplaty na složenku
  • Konsolidace půjček
  • Dědictví ze zákona bez závěti
  • Snadná dostupnost, vyšší náklady - to jsou rychlé půjčky
  • Co dělat když zaměstnavatel neplatí mzdu
  • Australská hypotéka
  • Nebezpečí přepojištění a podpojištění
  • Půjčka 5000 Kč před výplatou
  • Půjčky do 20 000 Kč snadno a rychle