Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Co je a jak na pasivní finanční příjem

Všichni jistě znají pojmy pasivní a aktiv í, ať už v jakémkoliv slova smyslu. Pod pojmem pasivní si většina z nás představí nějakou činnost, ke které není nutné vykonat nějakou aktivitu. Podobně je tomu i v souvislosti s příjmem. Pasivní příjem je teda takový, který člověk získá, aniž by vykonal nějakou práci. Na následujících řádcích si tento pojem ještě více přiblížíme.

O pasivním příjmu

Pasivní příjem je jeden z ekonomických pojmů, které je dobré znát. Jak již bylo napsáno, jedná se o nějaký příjem, který člověk získá, aniž by musel nějak pracovat. Člověk může dosáhnout i vysokých pasivních příjmů. Tím se stává svobodným a nemusí pracovat. To se stává cílem všech investorů.

Abyste ale mohli získat pasivní příjem, je nutné mít nějaké předpoklady. A těmi pávě jsou jak kvalitní finanční myšlení, protože je nutné vědět, jak správně peníze uložit. Je také dobré se neustále finančně vzdělávat, což vede ke zkvalitnění osobnosti ve finanční sféře. Často je nutný i počáteční kapitál a pořádné nervy a trpělivost. Protože člověk nikdy neví,  jak to vše může dopadnout.

Druhy pasivního příjmu

Už tedy víme, co pasivní příjem je, ale ještě neznám jeho druhy. Existuje jich hned několik.

Investice do cenných papírů

Tato investice není jednoduchá a vyžaduje jistou znalost v oblasti finančnictví. V opačném případě se totiž může stát, že člověk ztratí své investice, ba dokonce i něco navíc. Člověk, který nemá ekonomické vzdělání, tak většinou kupuje cenné papíry, když jejich hodnota jde nahoru, a naopak je prodává, když jdou s cenou dolu. Je to většinou z nouze. Když jdou papíry nahoru, jejich cena samozřejmě roste, proto není vhodné je zrovna v tuto dobu kupovat. Chce-li ekonomicky nevzdělaný člověk přeci jen kupovat cenné papíry, může využít rad ekonomických poradců. Jen je nutné si dávat pozor, aby se jednalo o skutečného odborníka. Vidina investice do cenných papírů jsou vysoké výnosy, vysoká likvidita, což je použitelnost vložených peněz, ale také nízké poplatky a jiné. Jistě není dobré jít do všeho bez rozmýšlení. Je dobré si celou strategii nejdříve promyslet a až následně jednat.

Úroky z vkladů

Jsou to vlastně peníze z uložených peněz. K tomuto postupu pro získání pasivního příjmu je ale nutné mít vysoký počáteční kapitál.

Příjmy z podnikání

V dnešní době již podniká téměř každý. Aspoň se to tak říká. Ale zde je myšleno podnikání, které nepotřebuje vaši přítomnost při práci. V praxi to funguje tak, že vy jako investor si zařídíte firmu a nechte ji řídit někým jiným. Příjmy jdou samozřejmě do vaší kapsy. Je možné vlastnit celý podnik nebo jeho část. Pokud se jedná o akciovou společnost, zisk je označován jako dividenda. Akcie se počítají mezi cenné papíry, tudíž se v tomto případě jedná o investici do cenných papírů.

Pronájem nemovitosti

Pronajmout můžete téměř jakýkoliv prostor. Ať už se jedná o byt, dům, část domu nebo komerční prostor. Nájemník platí nájemci většinou měsíční nájemné. Nájemce je ale povinen zajistit nájemníkům adekvátní podmínky pro bydlení nebo působení.

Autorská, licenční nebo podobná práva

Možná máte v hlavě spoustu nezrealizovaných myšlenek nebo Vám ve skříni leží kniha plná suprových bániček. Můžete si zkusit nechat svůj vynález patentovat nebo vydat knihu a ejhle, příjem je na světě. Pokud budete mít štěstí a Váš nápad, či dílo se bude dobře prodávat, máte vyhráno. V současné době je ale konkurence velmi vysoká a vy se musíte umět otáčet.

Internetová reklama

Online prostředí nabízí široký prostor pro pasivní příjem. Může to být například internetová reklama, affiliate prodej. Dále také třeba dropship.

Multi Level Marketing

Jedná se o marketingovou strategii, během které jsou odměňováni lidé, kteří prodali nějaké výrobky nebo služby, ale zároveň jsou odměněni i lidé, kteří tyto lidi k marketingu přivedli. Je to kombinace přímého prodeje a franšízingu. Ovšem někteří odborníci tento přístup zavrhují. Je zde totiž velmi tenká hranice mezi touto marketingovou strategií a pyramidou. MLM je legitimní.

Dejte si pozor při budování pasivního příjmu

Vidina snadného výdělku může lehce zlákat každého. Jenže si dávejte dobrý pozor, než se do některého ze způsobů vrhnete. Na internetu totiž kolují různé podvodné nabídky, které se snaží lidi jenom okrást. Nenechte se teda zlákat lákavou nabídkou a vše si dobře rozmyslete. Mnohdy se jedná již a první pohled pochybné investice do různých aktivit. Jak již bylo napsáno v úvodu, důležité je mít kvalitní finanční vzdělání a v ekonomice se alespoň částečně orientovat. Pokud takové předpoklady zatím nemáte, je dobré se nejdříve ekonomicky vzdělávat.

další zajímavé články
  • ESSOX půjčka online všem
  • Půjčky na směnku
  • Víkendová rychlá půjčka do 10 minut
  • Vyberte si férovou půjčku a získejte peníze zdarma!
  • Refinancování hypotéky
  • P2P půjčka - šance pro investory a pro žadatele o úvěr
  • Výhody a nevýhody aukce půjček
  • Snadná dostupnost, vyšší náklady - to jsou rychlé půjčky
  • Půjčka 5000 Kč z pohodlí domova
  • Jak probíhá vyřizování hypotéky