Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Evropská karta mládeže EURO26

Většina z nás by jistě dovedla jmenovat nespočet průkazek a karet na slevu. Takové karty nám umožňují uspořit pár korun. Jedny z nejpoutavějších jsou tzv. studentské karty (např. ISIC) – mnohem více výhod než pro dospělé jedince. Karta ISIC je známa široké veřejnosti, ale co vám říká karta EURO<26? Tak právě té je věnován tento článek a to proto, že i ona si zaslouží jistou pozornost.

Karta mládeže neboli průkaz EURO<26 je identifikační karta mezinárodní platnosti pro mladé jedince. Tento průkaz je vystaven komukoli do věku 30 let i bez statutu studenta. Z názvu karty tedy není zřejmé, že ji lze uplatnit i po dosažení 26. roku. Průkazka má platnost 1 rok a k jejímu vyhotovení předložíte OP (občanský průkaz), 1 fotografii a zaplatíte 200 Kč. Někomu se to může zdát moc peněz, ale nezapomeňte, že s kartou budete moci čerpat mnoho slev (především při cestování). Za tento typ karet patří dík mezinárodní společnosti European Youth Card Association.

K vyhotovenému průkazu dostanete seznam přibližně 1300 míst v ČR (tzv. Průvodce KM), kde je možné uplatnit slevy s Kartou mládeže. Dvakrát za rok je vydáván i časopis „Karta v ČR“. Jak průvodce, tak časopis jsou pro majitele platných průkazů zdarma (v opačném případě za poplatek). Časopis vychází kvůli aktualizaci informací, které uvádí „Průvodce“, zveřejňovat nové slevy, měnit starý seznam slev a hlavně přínos užitečných informací z oblasti cestování, společnosti, zahraniční zpravodajství a kultury.

Jelikož je existence Karty mládeže EURO<26 mezinárodním podnětem, jednotlivým majitelům těchto průkazek je umožněno zažádat (písemně na centrále jiného státu) o slevový katalog daného státu – služba je poskytována zdarma (pro držitele karet). Zdáli – se vám to komplikované, lze osobně navštívit infocentrum Karty mládeže v cizině, kde katalog také obdržíte. Nejsnadnější možností je dohledat se požadovaných informací pomocí internetu, anebo zajít do centrály v Praze (Verdunská 37) – české i veškeré zahraniční slevové katalogy.

Přejděme nyní již přímo k samotným slevám. Každý držitel karty EURO<26 vstupuje automaticky do světa slev (přes 100 tis. slev v 35 evropských státech). Ovšem tuto kartu uplatníte i v zemích mimo Evropu. Slevy jsou poskytovány v oblasti dopravy, kultury, stravování, ubytování, služeb, sportu, vzdělávání, pamětihodností atp. Česká republika čítá přibližně 1200 – 1300 slevových položek.

U kulturních organizací (kina, divadla, festivaly) je výše slevy běžně od 20 – 50 %. V jistých situacích je tato slevová hranice i vyšší (70 – 100%). Především autoškoly poskytují slevu za kurzovné 5 – 15 %; ubytovací slevy o 10 – 40 % levněji. S nápadnými slevami se lze setkat hlavně v dalších zemích Evropy u dopravy (v ČR takové slevy poskytuje zejména dopravní společnost Student Agency).

Jako držitel karty je vám umožněno zúčastnit se soutěží (vyhlašovány pravidelně asociací mládeže). Pokud o nich chcete podrobnější informace, navštivte internetové stránky. Doufám, že díky Kartě mládeže se vám do cesty připlete nespočet lákavých slev a vy tolik nezatížíte vaše finance. Ušetřené peníze jistě s radostí vložíte do mnohem zajímavějších věcí, ze kterých budete mít prospěch nejen vy. Ať je vám tedy karta EURO<26 co nejvíce k užitku!

další zajímavé články
  • Co vědět při půjčce na směnku?
  • Jak vydělat nějaké peníze navíc
  • Půjčka až domů a bez poplatku. Známe tu nejlepší!
  • Rychlé půjčky
  • Co dělat, kdy splátky hypotéky přerostou před hlavu
  • Nebankovní půjčky
  • Půjčka bez doložení příjmu
  • Zkuste investici do stříbra
  • Zdravotní pojištění OSVČ
  • Znáte banku ZUNO bank?