Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Finance pro studenty

Dnešní doba přeje těm, co mají peníze. Je to fakt, který nikdo z nás nezmění, i kdyby tisíckrát chtěl. Studium je dnes velice drahá záležitost a může si jej dovolit stále méně lidí. Mnohé školy navíc chtějí zavést školné, které doposud nebylo a tím se situace pro studenty opět o něco zhorší. Studium by nemělo být výsadou jen pro děti z bohatých rodin. V zahraničí jsou zcela běžné různé studentské půjčky, které mohou mladým lidem pomoci k jejich snu. Studentské půjčky v zahraničí fungují prozatím ještě na zcela jiném principu, než studentské půjčky v naší republice. Tam si vezmou mladí lidé půjčku, prokážou, že je to opravdu na studium a s radostí jdou studovat. Ovšem půjčené peníze vracejí až poté, co dostudují, až budou pracovat a budou mít možnost peníze v klidu vrátit. Je to velice dobrý krok. Nejen, že je to neskutečně velká pomoc studentům, ale úvěrové společnosti tím velice pomáhají také státu, ve kterém žijí. Budoucnost státu tvoří mladí lidé, na to by měl každý myslet. Proto je logické, že když budou mít budoucí generace potřebné vzdělání, i budoucnost státu je v dobrých rukou. V naší republice se prozatím o tomto druhu studentské půjčky vyjednává.

Je známé, že si nejen mladí lidé mohou vzít různé druhy půjček. Například se nám nabízejí bankovní a nebankovní společnosti. Půjčky od bankovních společností jsou mnohem hůře získatelné, než ty od nebankovních firem. Ovšem s bankovní společností má člověk jistotu. Tyto firmy jsou velice důvěryhodné, mají na našem trhu dlouholetou tradici a hlavně je vše řádně podloženo velice kvalitními smlouvami, ke kterým jsou vždy připojeny všeobecné obchodní podmínky. Také úroky a RPSN jsou vždy jasně dané a člověk tak ví na čem je. Bankovní společnosti ovšem vždy zkoumají různé registry dlužníků. Přinejmenším to je Centrální registr dlužníků, nebo Solus. Takto může člověk získat různé druhy půjček. 

Studentský úvěrový fond tady nemusí mít podoby jen klasického úvěru. Nabízejí se nám dnes možnosti například kontokorentu, spotřebitelského úvěru, nebo klasické půjčky. V případě kontokorentu ovšem člověk nemůže počítat s tím, že by takto získal nějakou závratnou částku. Jedná se zpravidla vždy jen o částky řádově v tisících korun. O vyšších částkách už se můžeme bavit v případě klasického úvěru nebo spotřebitelského úvěru. V těchto případech, kdy si chce student zapůjčit vyšší finanční obnos, ovšem musí počítat s tím, že bude k půjčce potřebovat ručitele nebo spoludlužníka. Velmi často také banky požadují, aby jim student dodával v pravidelných intervalech potvrzení o studiu. Tyto studentské půjčky se splácejí stejně jako klasické půjčky, ale mají většinou výhodnější sazby. Oproti tomu nebankovní firmy jsou mezi lidmi stále více a více v oblibě. Obracejí se na ně stále častěji nejen studenti, ale i nezaměstnaní, ženy na mateřské a ostatní občané, kteří potřebují peníze rychle a myslí si, že by je od bankovní společnosti nedostali. 

Výhoda nebankovních společností spočívá v tom, že se většinou nedívají na různé registry dlužníků. Proto tak velmi rychle dostane finance i ten, co už nějaký ten záznam má. Další výhodou nebankovní půjčku, jak studentské, tak jakékoli jiné je, že si ji může člověk vyřídit z pohodlí svého domova. Nejen, že veškeré nabídky půjček si může kdokoli z nás prohlédnout na internetu, ale může si je tam také velice jednoduše sjednat online. Stačí jen zadat několik málo potřebných informací, odeslat online formulář a vzápětí bude kontaktování pracovníkem dané nebankovní společnosti. Pokud bude všechno v pořádku a vy budete mít o půjčku stále zájem, bude vám domů zaslána smlouva o úvěru spolu s jejími podmínkami. Vy si ji můžete v klidu domova přečíst a řádně prostudovat, budete tedy přesně vědět, na čem jste a pokud se vám to vše bude líbit, smlouvu jen podepíšete a odešlete dané společnosti. No a pak už jen čekáte, až se vám přečerpají finanční prostředky na váš účet. Lidé by si ovšem měli uvědomit, že nebankovní půjčka se může značně prodražit. Jsou zde většinou o dost vyšší úroky a sazby RPSN, než u klasických bankovních úvěrů.

Člověk by si měl také dávat určitě velký pozor na to, s jakou společností chce začít spolupracovat. Jak již bylo řečeno, bankovní společnosti jsou důvěryhodné a hlavně je u nich vše podloženo dokonale propracovanou smlouvou. Ovšem pokud není zbytí, musí se člověk přiklonit ke spolupráci s nebankovní firmou. Je dobré si takovouto firmu řádně prostudovat a obeznámit se s jejími záměry. Nikdy by nikdo z vás neměl začít spolupracovat s firmou, která si před vyplacení půjčky chce nechat nějakou finanční částku od vás zaplatit. Takovéto firmy nejsou kvalitní a nejednají se svými klienty slušně a čestně. Pozor by si měl také dát člověk na rádoby oddlužovací firmy, které o sobě tvrdí, že své klienty oddluží od dluhů u banky a poskytnou jim lepší půjčku. Takovéto firmy využívají toho, že jsou lidé v dnešní době zoufalí a nemají peníze, proto lidem naslibují vše možné, ale opak jejich konání je většinou pravdou.

další zajímavé články
  • ESSOX půjčka online všem
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Vyberte si férovou půjčku a získejte peníze zdarma!
  • Jak vyhlásit osobní bankrot a jaké jsou podmínky
  • Půjčka 5000 Kč před výplatou
  • Kolik stojí studium na vysoké škole?
  • Konsolidace půjček
  • Australská hypotéka
  • Pojištění odpovědnosti
  • Hypotéka bez dokládání faktury