Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

ING Konto spořící účet

ING Konto bylo na trh produktů uvedeno společností ING bank v roce 2001 a jedná se o spořící účet, který garantuje svým klientům dlouhodobě nadprůměrně vysoké procento ročního úročení spořené částky. Oproti termínovaným vkladům nabízí tedy ING Konto až dvojnásobně vyšší úrok a současně nevyžaduje stejná omezení. U tohoto typu spoření se neplatí žádné poplatky za založení účtu, ani za jeho vedení. Bezpoplatné jsou též transakce převodu a odvodu financí z tohoto účtu. Vzhledem k tomu, že ING Konto funguje jako zcela bezhotovostní forma spoření, jde o službu bez jakýchkoliv poplatků.

Vše, co potřebujete k jeho založení je jeden (při zařizování online přes internet dva) doklady totožnosti, být fyzickou osobou starší 18ti let a vlastnit již alespoň jeden běžný bankovní účet. Při zařizování ING Konta nemusíte měnit banku, u které máte běžný účet vedený. Pouze musíte do smlouvy zadat jeho číslo. Z ING Konta pak můžete převádět svoje finance pouze na ty účty (maximálně 3), které jste při jeho zakládání nahlásili. Jinými slovy musí být veškeré cílové účty, na které převádíte peníze z ING Konta, předem definovány ve smlouvě. Z ING Konta můžete také odesílat platby na životní pojištění, penzijní připojištění apod., ale pouze v tom případě, že vlastníte tyto produkty u společnosti ING bank. 

Na ING konto však můžou být zasílány finanční částky z jakéhokoliv účtu vedeného v bance se sídlem území v ČR. ING Konto nemá stanovenou minimální ani maximální částku, kterou na účet musíte vložit.

Převod finančních prostředků mezi ING Kontem a účtem u jiné banky trvá většinou dva pracovní dny. Jak již bylo zmíněno, je ING Konto bezhotovostním účtem, není možné z něj peníze vybírat přímo na hotovosti. Není též možné, aby s vaším účtem disponovala jiná osoba. Naspořené peníze nemají při případné potřebě výběru žádnou výpovědní lhůtu a je možné je tak kdykoliv převádět na definované účty. 

Výše těchto částek také není omezena, takže je možné najednou převést celý obsah konta na jiný váš účet. I když se na ING Kontu ocitete na nule, platnost vaší smlouvy trvá dál. Účet vám nebude zrušen, pokud o to sami nezažádáte a je tedy možné i po určité časové odmlce nadále pokračovat ve spoření financí na ING Konto. Počet ING Kont pro jednoho klienta není omezen. Kontrola transakční historie mezi vašimi jednotlivými konty probíhá u ING konta prostřednictvím internetového bankovnictví. Na něm se zpravidla okamžitě zobrazují vámi provedené transakce, případně pravidelné příkazy k úhradě apod. Výpis z ING Konta je klientům zasílán prostřednictvím pošty, zdarma a 1x ročně. 

Pokud budete mít zájem dostávat papírové výpisy častěji, budete si muset tento nadstandart připlatit. Ůroky se připisují na vaše ING Konto již po zdanění a to vždy poslední den kalendářního čtvrtletí (např. 30.9.). Jejich sazba je pohyblivá a odvíjí se od situace a změn na relevantním mezibankovním trhu. Je tak velmi pravděpodobné, že v průběhu např. pěti let vašeho spoření na ING Konto, se úroková sazba může snížit, ale také navýšit. V současné době se tato sazba pohybuje kolem 1.75% p.a. 

V neposlední řadě je třeba zmínit, že vklad na ING Kontu je pojištěn až do ekvivalentu částky 100 000 euro, a to ve výši 100% samotného vkladu. Nespornými výhodami ING Konta oproti jiným spořícím produktům je tedy dlouhodobě nadprůměrný úrok, který se ING snaží udržet, nulové poplatky, vysoká bezpečnost díky predefinování účtu a 100% pojištění finanční částky na účtě. Se snahou jít blíž potřebám klientů nabízí ING také několik možností, jak si konto založit např. prostřednictvím internetu, přes telefon prostřednictvím kontaktního centra, osobně v ING Oranžovém domě v Praze apod. Nevýhodou, nebo spíše nepříjemností, je dvoutýdenní čekací doba na písemnou aktivaci účtu, nemožnost výběru financí v hotovosti a také již zmíněné zabezpečení převodů, které může být v mnoha případech omezující.

další zajímavé články
  • Berpůjčku
  • Znáte banku ZUNO bank?
  • Půjčky do 20 000 Kč snadno a rychle
  • Půjčka do výplaty na složenku
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Půjčíme i živnostníkům - zažádejte si online
  • Jak hledat tu nejlepší půjčku?
  • Jiný název pro půjčku před výplatou? Rozhodně Finská půjčka
  • Nebankovní hypotéka
  • Jak investovat do diamantů