Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Jak vydělat nějaké peníze navíc

Abyste si vydělali zajímavé peníze, neznamená to, že musíte mít dobře placené místo v nadnárodní společnosti anebo pracovat ve státní správě. Lákavé peníze lze vydělat i jinými způsoby, např. pokud tvůrčím způsobem budete schopni pomoci lidem v řešení jejich problémů nebo splníte jejich přání lépe, než tradiční služby a obchody. V následujícím článku přinášíme zajímavé náměty, kterými se můžete inspirovat na vaší cestě k finanční prosperitě.

1)  Nakupujte a prodávejte

Kniha je přítelem člověka a toho můžete využít. V případě, že váš tablet či mobilní telefon disponuje přístupem k internetu, vyrazte s ním do bazaru nebo antikvariátu. Zde se zaměřte na bestsellery, zajímavé tituly a učebnice a pokuste se porovnat jejich prodejní ceny s hodnotami na internetu. Využijte stránek, jako jsou Aukro, SBazar apod. V případě, že najdete zajímavý cenový rozdíl, neváhejte knihu koupit a následně se pokusit ji prodat on-line. Při vyhledávání informací se však snažte nevzbudit pozornost, neboť majitel daného obchodu by jistě nadšen nebyl.

Začněte navštěvovat bleší trhy. V případě, že se vyznáte v některém ze specifických oborů, jako jsou např. umění, huba, filmy, hračky, nábytek a podobně, můžete právě na těchto trzích narazit na poměrně zajímavé kousky, kterých se jejich majitelé snaží zbavit, aniž by znali jejich skutečnou hodnotu. Budete-li mít štěstí, můžete za minimální cenu koupit téměř poklad a následně ho prodat se ziskem, která vás jistě potěší.

Zaměřte se na sledování vývěsek magistrátů, finančních úřadů a podobných institucí, které na svých deskách občas zveřejňují dražby zabavených vozidel, nábytku nebo např. počítačů a různé elektroniky. Naprostá většina lidí tyto informace zcela ignorují, proto je možné toho využít, získat tyto položky za pakatel a následně poté prodat.

Pokuste se prodat svoji vlastní filmotéku nebo diskotéku. U svých DVD, CD a VHS si vytvořte digitální kopie, uložte si je do počítače a originály jednoduše prodejte. Využijte k tomu např. bleší trhy, různé sběratelské burzy anebo ještě lépe internetovou inzerci a dražbu, kterou můžete provést pohodlně z domova. Takto se vám povede jak získat nějakou tu korunu, případně i zajímavou sumu, tak i uvolníte místo ve vašich policích. Jste-li majiteli nějakých sběratelsky cenných sad, jako jsou např. limitované edice, raritní filmy nebo DVD-boxy, máte šanci je prodat za vysoké částky. Ale v ostatních případech počítejte s tím, že podobné tituly jsou na internetu vlastně zdarma, takže případní zájemci budou jen mezi fanoušky, kteří si budou chtít doplnit své sbírky. Proto zvolte spíš přátelské a symbolické ceny a berte to tak, že zpeněžíte lapače prachu ve vaší domácnosti.

2)  Buďte tvůrčí

Buďte tvůrčí a prodávejte např. fotografie. Disponujete-li smyslem pro barvy, světlo a kompozici a máte kvalitní papír, zkuste např. tvořit a prodávat ilustrační obrázky tzv. „stock Photos“.  Možná ani nevíte, že tyto fotografie jsou využívány jako grafické doplňky článků na rozličných firemních i zpravodajských serverech. Zpravidla jsou připojovány k článkům, kde originální snímky chybí, jelikož jejich pořízení originálním fotografem profesionálem by se značně prodražilo. K prodeji vašich děl můžete využít různé specializované fotobanky, jako např. Shutterstock apod. Mezi velmi žádaná témata patří fotografie určitých lokalit, jako parky, ulice, pláže, budovy apod., ale také zachycení lidí v různých situacích vyjadřujících emoce. Pro příklad uvedeme zamilované páry, rozzlobené nebo šťastné jedince či lidi v práci. V těchto případech však je potřeba mít písemný souhlas zachycených lidí s publikováním snímků a nezapomínat na jejich případné nároky na odměnu.

3)  Příležitostné práce

Jste přítelem zvířátek? V případě že ne, staňte se jim, neboť především studenti nebo mladí lidé využívají možnosti hlídat nebo venčit domácí mazlíčky v době, kdy jsou jejich majitelé v práci nebo např. na cestách. V podstatě je to činnost velmi příjemná a vy sami z ní můžete mít radost, neboť vedle pobytu na čerstvém vzduchu si i přivyděláte. Vytvořte si inzertní letáčky svých služeb a umístěte je v blízkosti veterinárních klinik, zverimexů, prodejen chovatelských potřeb nebo v parcích. Zkrátka tam, kde se majitelé psů a jiných domácích mazlíčků často vyskytuj.

Komu se nelení, tomu se zelení a urodí se peníze. Svým sousedům a lidem v blízkém okolí můžete nabídnout běžné zahradnické práce, jako je sekání trávy, prořezávání křovin, pletí záhonů a podobně. Takto můžete využít nářadí a stroje, které jste si koupili na údržbu vlastního pozemku. Ty si tímto způsobem vydělají minimálně samy na sebe.

Nezapomínejte sledovat poptávkové servery online, jako např. Webtrh.cz a podobné, jelikož právě ony jsou přímo branou do světa přivýdělků. Mnoho firem a podnikatelů zde totiž hledá rychlou výpomoc a tak poptávají různé služby, ať už jednorázově, nebo i opakovaně. Sami na ně nemají personální kapacity, čehož můžete využít i vy. Neváhejte být aktivní a nabídnout své dovednosti na těchto stránkách. Mezi nejčastěji žádané služby patří zejména ty jazykové, grafické nebo programátorské.

další zajímavé články
  • Kolik stojí studium na vysoké škole?
  • Možnosti půjček pro podnikatele
  • Evropská karta mládeže EURO26
  • Kreditní karta pro každého
  • ESSOX půjčka online všem
  • Překlenovací úvěr
  • Půjčka bez potvrzení příjmu
  • Jiný název pro půjčku před výplatou? Rozhodně Finská půjčka
  • Americká hypotéka bez registru
  • Zdravotní pojištění zaměstnanců