Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Jiný název pro půjčku před výplatou? Rozhodně Finská půjčka

Ačkoliv pojem Finská půjčka není mnoha lidí znám, skrývá se za ním úvěrový produkt, který rozhodně zná téměř každý. Pokud tedy budeme konkrétní, máme na mysli úvěrový produkt spojený se segmentem mikropůjček. Právě tam Finská půjčka přímo patří a samozřejmě právě zde nabízí své služby. A to každému, kdo má zájem získat peníze rychle, jednoduše a bez zbytečných formalit.

Jaká je základní charakteristika, kterou Finská půjčka má?

Pokud bychom si měli tento úvěrový produkt přímo charakterizovat, je třeba začít u částek, které nám může nabídnout. Zde platí, že se sumy pohybují v menších řádech, nejčastěji potom v rozmezí od několika set, po několik tisíc korun. S tím mimo jiné souvisí také kratší termín splatnosti, který se pohybuje v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní. V souvislosti s jednotlivými poskytovateli ale existují i výjimky, které také do segmentu finských půjček patří. Základní charakteristikou je také to, že se půjčky nesplácení v pravidelných měsíčních nebo snad týdenních termínech, ale že se vrací jednorázově. A to samozřejmě v daný termín splatnosti, a to na účet poskytovatele.

Vyřízení z pohodlí domova

Velkým pozitivem, proč lidé finskou půjčku volí, je určitě proces vyřízení. Ten lze zvládnout z pohodlí domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo bez nutnosti osobních schůzek. Navíc je vše možné zvládnout i bez složitého papírování. Základem je online žádost a poté pouze SMS informace o tom, zda byl úvěr schválený. Toto info nejčastěji přijde prostřednictvím SMS zprávy a to ve chvíli, kdy už jsou odesílány požadované peníze na bankovní účet žadatele.

Rychlost je obdivuhodná

Pozitivem je i rychlost, s jakou je vše vyřízeno. Pokud jste u nebankovních společností byli zvyklí na to, že bylo vše vyřízeno za pár dní, v tomto případě nic netrvá déle, než několik desítek minut. A to třeba i proto, že v rámci procesu schvalování není třeba dokládat váš příjem, ani nejsou požadovány výpisy z registrů. Plně postačí právě základní údaje, které jste uvedli v rámci samotné žádosti. Ty plně stačí k posouzení.

Jak je to s úroky?

Ty jsou zatím tím jediným velkým negativem, které se za těmito půjčkami skrývá. Pokud budeme konkrétní, musíme říci, že úroková sazba může činit i 30 procent měsíčně, což se řadí k těm nejdražším půjčkám na trhu. Na druhou stranu jsou i poskytovatelé, kteří nabídnou první půjčku zcela zdarma a tak se rázem stávají na našem trhu tou nejvýhodnější nabídkou. Mezi ty, u kterých je to možné, se řadí:

Zhodnocení půjčky. Berte ji jenom při skutečných potížích

Pokud tedy danou půjčku brát, tak skutečně jenom v případě větších problémů a také ve chvíli, kdy budete mít stoprocentní jistotu, že peníze na vrácení seženete. Jinak se zařadíte mezi řadu těch, kteří nesplatí.
A jak psali Hospodářské noviny, Češi mají problém splácet mikropůjčky. Jejich počet stoupl o sto procent
další zajímavé články
  • Rychlé půjčky bez nahlížení do registru dlužníků
  • Revolvingový úvěr
  • Půjčka 5000 Kč z pohodlí domova
  • Centrální registr dlužníků
  • Co vědět při půjčce na směnku?
  • Úskalí internetových nebankovních půjček
  • Zdravotní pojištění OSVČ
  • Americká hypotéka
  • Nebankovní hypotéka
  • Výhody a nevýhody aukce půjček