Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Konsolidace půjček zjednodušení a zpřehlednění splátek stávajících půjček

Konsolidace půjček je produkt nabízený bankami, umožňující klientům zjednodušení a zpřehlednění splátek několika stávajících půjček. Jedná se v samé podstatě o jejich sloučení do jednoho jediného úvěru, který funguje na principu jednorázové půjčky, kterou se splatí všechny dosavadní a tím vzniká pouze jedna půjčka vyžadující měsíční splácení ve stejné a neměnné výši.

Sloučení stávajících úvěrů nabízí jednu nespornou výhodu, oproti splácení několika naráz a tou je dosažení výhodnější úrokové sazby. To v praxi znamená, že klient svoje půjčky přeplatí o podstatně nižší výslednou částku. Stejně tak klient ušetří i na transakčních nákladech účtovaých za vedení několika úvěrů, a také na většině ostatních poplatků. 

Další výhodou konsolidace půjček je fakt, že jejím založením lze docílit výrazně delší doby splatnosti úvěru a tím pádem snížit výši měsíčních splátek. Z této výhody ale na druhu logicky stranu vyplývá poměrně něpříjemné přeplacení půjčené částky. Stejně, jako si můžete dobu splatnosti prodloužit, je možné si ji i zkrátit a tím výrazně snížit celkovou částku, kterou budete nuceni splatit. Určené konečné datum splatnosti tedy záleží čistě na možnostech a volbě klienta. Možná maximální délka splácení je určována konkrétní bankou, u které si klient konsolidaci vyřizuje, ale nejčastěji se tato doba pohybuje mezi dvěma až deseti lety. 

Samotné sloučení půjček nevede pouze k úspoře úrokové sazby a dalších navazujících nákladů s úvěry spojených, ale také k lepší kontrole nad úvěry samotnými a výrazné zjednodušení administrativy spojené s jejich založením a vedením. Nevýhodou konsolidace je pak poměrně nízký limit celkové hodnoty konsolidovaných půjček. Ten se pohybuje řádově v rozmezí maximální možné výše 150-200 tisíc korun. Podmínky pro konsolidování klientových stávajících půjček si, jako u většiny na trhu nabízených produktů, určuje každá banka individuálně. Jsou však konkrétní body, ve kterých se valná většina z nich shoduje. Sem patří minimální věk klienta stanovený na 18 let. Jsou i případy, kdy maximální věk klienta nesmí přesáhnout 65 let. 

Druhou společnou podmínkou pro samotné založení je vlastnictví alespoň dvou ještě nesplacených finančních závazků. Není tedy možné využít výhod nabízených konsolidací, jako je prodloužení doby splácení a tím snížení výše měsíční splátky, pouze v rámci jednoho nesplaceného úvěru. K získání tohoto produktu klient zpravidla nepotřebuje žádné zajištění, například ručení další osoby, ale je nutné se připravit na pravděpodobnou nutnost doložení čistého měsíčního příjmu, jehož minimální výše může být limitována. Dalšími potřebnými doklady jsou dva doklady totožnosti, měsíční výpisy ze stálého účtu za dobu čtvrt až půl roku, smluvní dokumentace k úvěrům, které má klient v zájmu konsolidovat a v některých případech i další doklad ověřující místo klientova bydliště. Při volbě banky u které si bude klient konsolidaci půjček zařizovat je nutné si dobře promyslet, jaké úvěry chce touto formou sloučit. V případě spotřebitelských půjček a úvěrů od splátkových společností nebudete mít s konsolidací problém v žádné bance v ČR. 

Existují ovšem banky, které nenabízejí možnost přefinancování kreditních karet, ani revolvingových (kontokorentních) úvěrů. U některých bank je také omezen maximální počet konsolidovaých půjček a liší se i případná nutost založení novéh bankovního účtu, sloužícího ke splácení konsolidace půjček. Při žádosti o založení konsolidace půjček vyjdou banky zpravidla vstříc klientům, kteří doposud bezproblémově spláceli svoje závazky. V opačném případě, tedy pokud je klient dlužníkem majícím problémy se splácením již v moměntě žádosti o sloučení půjček, bude s největší pravděpodobností odmítnut. Kromě jednoduché konsolidace nabízejí banky také konsolidaci půjček zajistěnou nemovitostí. Jak samotný název napovídá, jde o sloučení úvěru u kterého klient ručí nemovistostí, kterou vlastní. 

Tento produkt je ideální v případě, že klient potřebuje konsolidovat vysoké částky pohybující se řádově kolem jednoho milionu korun a současně potřebuje jednorázovou půjčku finanční hotovosti. Obrovskou výhodou je v tomto případě výrazně nižší úroková sazba a prodloužení doby splatnosti až na třicet let. Obrovskou nevýhodou je potom samotné ručení nemovitostí.

další zajímavé články
  • Eskontní úvěr
  • Půjčka do výplaty na složenku
  • Jak na žádost o smazání z registru neplatičů
  • Hypotéka bez dokládání faktury
  • Půjčky pro nezaměstnané
  • Kredito 24 - rychlá půjčka Kredito24
  • Půjčka 5000 Kč z pohodlí domova
  • Zdravotní pojištění OSVČ
  • Půjčky pro podnikatele
  • Půjčky do 20 000 Kč snadno a rychle