Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Možnosti půjček pro podnikatele

Tento druh půjčky je určen pro financování rozvoje firmy, případně pro její počáteční rozjezd. Stávající nebo začínající podnikatel má možnost se se svou žádostí o půjčku obrátit buď na bankovní nebo nebankovní sektor. V bance si může klient vybrat ze vcelku širokého portfolia podnikatelských půjček. Je třeba počítat s tím, že podmínky pro schválení úvěru a veškeré jeho další vlastnosti (výše půjčené částky, doba splatnosti, úroky) se u každé banky liší.

Podmínky získání podnikatelské půjčky

Všeobecně lze říci, že bankovní dům umožní čerpat podnikatelskou půjčku tomu subjektu, který disponuje minimálně dvouletou historií, což znamená, že by měl mít ukončena nejméně dvě roční daňová období. Schválení úvěru je dále podmíněno kladnými výsledky v hospodaření a totéž by mělo platit pro daňová přiznání. Žadatel musí mít v naprostém pořádku veškeré platby státním institucím - Finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení a zdravotním pojišťovnám. Samozřejmostí je, že nesmí mít žádný záznam v registru dlužníků, nesmí být v konkurzu, v likvidaci ani ve vyrovnání. Pokud žadatel splní veškeré náležitosti, tak podnikatelská půjčka bývá zpravidla rychle vyřízena. Částka, o kterou lze zažádat, se může pohybovat od několika desítek tisíc korun až po statisíce. Nemožná není ani půjčka na milion korun, ale v tomto případě je třeba počítat s velikou bankovní obezřetností. Úvěr se poskytuje jako účelový nebo bez účelu a doba splatnosti se pohybuje v závislosti na jeho druhu od 18 měsíců do dvaceti let.

Druhy podnikatelské půjčky

Podnikatelské půjčky se obecně dělí na tři druhy. Jsou jimi kontokorentní, provozní a investiční úvěr. Kontokorentní podnikatelský  úvěr je podobný klasickému kontokorentu, jen ono přečerpání do mínusu může dosáhnout až milionu korun. Je poskytován jako krátkodobá půjčka a její maximální výše je přímo závislá na ročním obratu firmy. Provozní půjčka slouží k financování provozu firmy. Úvěr je  posuzován individuálně s přihlédnutím ke druhu podnikání a je nejčastěji schvalován jako krátkodobý nebo střednědobý.  K pořizování investičního majetku, ať hmotného nebo nehmotného charakteru, slouží investiční úvěr. Jeho výše se posuzuje v souvislosti s bonitou žadatele, je zpravidla poskytován účelově a délka jeho splatnosti může přesáhnout i deset let. Na banku se může obrátit i žadatel se začínající firmou bez historie, protože některé instituce mají ve své nabídce i finanční pomoc tohoto rázu.

Nebankovní sektor

V případě neúspěšného pokusu o půjčku u bank je k dispozici nebankovní sektor. Podnikatelský úvěr je zde  snadněji dosažitelný za cenu vyšší úrokové sazby a vyšší  roční procentní sazby nákladů ( RPSN). Se svou žádostí  u nebankovní společnosti uspějí i podnikatelé se záznamem v registru dlužníků a není zde kladeno tolik podmínek pro schválení půjčky. Pokud  nebankovní společnost po individuálním posouzení nabude přesvědčení, že poskytnutím úvěru se nevystaví riziku, je vyřízení podnikatelské půjčky velmi rychlé. Ale pozor, čím je půjčka dosažitelnější, tím je také dražší a lichva není v Česku neznámým pojmem!

další zajímavé články
  • Nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí
  • Hypotéka bez dokládání faktury
  • Jak vyhlásit osobní bankrot a jaké jsou podmínky
  • Zdravotní pojištění
  • Půjčky na směnku
  • Konsolidace půjček
  • Zdravotní pojištění OSVČ
  • Rychlé půjčky bez nahlížení do registru dlužníků
  • Akce - půjčka 40000 ihned každému
  • Výhody a nevýhody aukce půjček