Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Na co si dát pozor při koupi auta?

Chystáte se koupit auto? Jde o poměrně velkou investici. Proto byste si měli dávat dobrý pozor na různé aspekty, které koupi auta ovlivňují. Mějte jistotu, že koupě auta proběhne k vaší spokojenosti.

Jaké koupit auto?

Před koupí auta si musíte rozmyslet, zda si koupíte nové auto či ojeté. Je zřejmé, že mnohem jednodušší je koupit nové auto. Kryje se to s minimálními riziky, máte zde různá práva daná zákonem a celkově většinou vše proběhne bez problémů. Důležité je jen vybrat si seriózního prodejce aut, se kterým se vám bude dobře jednat.

Ne každý si však kupuje nové auto. Někdo volí ojetý vůz kvůli nedostatku peněz, jiní mají zkrátka pocit, že nový vůz nutně nepotřebují. Navíc u ojetého vozu je pomalejší ztráty hodnoty než u zbrusu nového automobilu.

Při koupi staršího automobilu byste si měli dát dobrý pozor, od koho auto kupujete. Zde je to velmi důležité. Pokud kupujete auto přes inzerát, je tu riziko nejvyšší. Nejlepší je mít známého automechanika, který vám auto před koupí prohlédne.

Další možností koupě ojetého auta tvoří bazary. Mezi jednotlivými bazary jsou značně rozdíly. Chcete-li si koupit ojetá auto v autobazaru, dejte na reference svého okolí.

Největší jistotu máte, pokud si koupíte auto u značkového prodejce. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena.

Co si pohlídat u koupi ojetého automobilu?

Nechte ojetý vůz zkontrolovat odborníkem. Samozřejmostí by měla být zkušební jízda, která bude minimálně 30 kilometrů dlouhá. Během kratší vzdálenosti poruchy vozu nemusíte poznat.

Zkontrolujte si číslo motoru a karoserie, především zda jsou tyto údaje stejné jako v technickém průkaze. Celkově se zaměřte na doklady.

A jaké podvody a podvůdky zkouší prodejci ojetých automobilů? Můžete se setkat s přetočeným tachometrem. Nepoznáte tak, kolik má automobil skutečně najeto.

Ověřte si také, zda vozidlo není kradené. Někdy je obtížné to zjistit, proto se nebojte požadovat certifikát pravosti.

Nutné je také dát si pozor na bourané ojeté vozy. Seriózní prodejce by vám měl říct, jestli byl vůz bouraný a jaké škody na něm byly způsobené. Ne však všichni prodejci jsou seriózní. Někdy bývá velmi těžké odhalit bouračku auta. Na první pohled nemusíte nic vidět, ale své neduhy vám auto může ukázat po relativně krátkém čase.

Dejte si také pozor na to, zda ojetý vůz není na leasing, jestli jím není ručeno, zda nepodléhá exekuci, zda není vůz ve společném majetku atd.

další zajímavé články
  • Evropská karta mládeže EURO26
  • Půjčka 5000 Kč před výplatou
  • Co dělat když zaměstnavatel neplatí mzdu
  • Refinancování hypotéky
  • 3 nejvýhodnější půjčky bez ručitele
  • Nebankovní rychlá půjčka 10 000 ihned na účtu
  • ESSOX půjčka online všem
  • Snadná dostupnost, vyšší náklady - to jsou rychlé půjčky
  • Rychlé půjčky
  • Rychlé půjčky bez nahlížení do registru dlužníků