Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí

I když si pečlivě vedete přehled svých příjmů a výdajů, může se vám stát, že se kvůli nenadálému výdaji ocitnete zcela bez peněz. Do výplaty je daleko, a vám nezbývá nic jiného, než si půjčit. Když peníze nepotřebujete hned, není to problém. Stačí dojít do některé banky, a zažádat o spotřebitelský úvěr. Peníze se vám ale objeví na účtu nejdříve příští měsíc. Vy ale potřebujete peníze teď, a nemůžete čekat. V takovém případě se nejspíš začnete poohlížet po nabídce nebankovních společností, kterých je na českém finančním trhu nespočet. Jen některé z nich jsou ale opravdu spolehlivé. Pokusíme se vám představit některé z nich. Peníze u nich získáte opravdu rychle (v řádu hodin, u některých dokonce i v řádu minut!) a můžete si být jistí, že vám půjčku schválí. Zapomeňte na banky, které vám v krátkodobém časovém limitu trn z paty nevytrhnou, a seznamte se s nebankovními půjčkami.

Jak fungují nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky jsou neskutečně rychlé. Čas mezi podáním žádosti a samotným poskytnutím peněz je neskutečně krátký. Jak je to ale možné, když u bankovních institucí trvá tento proces tak dlouho? Je to dáno hlavně výší rychlých půjček. Jelikož se většinou pohybují v částkách 5 000 – 10 000Kč, což není zrovna závratná suma, nezajímají se tyto společnosti do hloubky bonitou (schopností splácet) žadatele. Žadatel nemusí podstupovat podrobný průzkum své finanční situace, proto se dostane k půjčeným penězům velice rychle. Také může zapomenout na složité byrokratické postupy a spoustu papírování. K žádosti o půjčku vám postačí jen váš občanský průkaz. Ten má ve své peněžence každý, proto jakmile se rozhodnete podat žádost o půjčku, nic vám v tom nebrání. U malých částek, tzv. „minipůjček“ se neocitnete pod drobnohledem úředníků, kteří ověřují všechny možné aspekty vašeho života. Jakmile se ve vašem životě vyskytne nečekaný výdaj, například se vám rozbije lednička, máte díky nebankovní půjčce možnost vyřešit tento nepříjemný problém okamžitě. Druhý den od rozbití lednice máte peníze fyzicky na účtu a můžete si jít do elektra pro novou.

Spolehlivé nebankovní společnosti

Nyní si řekněme pár případů společností, které rychlé nebankovní půjčky poskytují. Dobře známou a zavedenou společností je Provident Financial. Nabízejí velice krátké půjčky, na které byste mohli v bankách zapomenout. Konkrétně vám půjčí až 80 000Kč, přičemž výši splátek si můžete svolit libovolně, a to až do 14 měsíců. Další oblíbenou nebankovní společností je Home Credit. Nejenže můžete prostřednictvím této společnosti splácet různé spotřební zboží, dokonce vám půjčí velice rychle až 150 000Kč! Nejvyšší doba splátek je v tomto případě 84 měsíců, tedy 7 let. Méně známou, ale zato solidní společností, je Tommy Stachi. Půjčí vám 100 000Kč maximálně na 18 měsíců. S jistotou vám půjčí i společnost Profi Credit. Ta vám poskytne rychlou půjčku až do výše 166 000Kč, a maximální doba splátek je nastavená na 48 měsíců.

Krátkodobé půjčky sice mohou lákat na ne zrovna vysoké úroky, musíte si ale dávat pozor na RPSN (celkové roční náklady na půjčku). Zatímco běžný úrok se pohybuje od 15% do 20%, RPSN může dorůst až do výše několika tisíc procent! Snažte se proto nastavit co nejnižší dobu splácení. Snažte se také řádné a včas splácet. Odsouvání splátky by se vám totiž mohlo nehezky prodražit. Na druhou stranu se můžete spolehnou, že své peníze budete mít na účtu téměř okamžitě, a nemusíte se bát žádných skrytých poplatků.

další zajímavé články
  • ESSOX půjčka online všem
  • Kam s uspořenými penězi? Zkuste spořící účet ING
  • Výhody a nevýhody aukce půjček
  • Půjčky do 10 000 Kč jsou stále dostupné
  • Jak hledat tu nejlepší půjčku?
  • Půjčka 5000 Kč z pohodlí domova
  • Na co si dát pozor při koupi auta?
  • Půjčka až domů a bez poplatku. Známe tu nejlepší!
  • Americká hypotéka
  • Revolvingový úvěr