Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Pojištění odpovědnosti

Každému z nás se to určitě již někdy stalo. Způsobil nějakou škodu a to neúmyslně. Spadla vám sklenice, polili jste návštěvě pohovku, utrhli jste splachovací páčku na záchodě, prasklo pod vámi křeslo a podobně. Stane se to každému, to určitě ano. Když jste doma, tak samozřejmě vám to vadí, ale ne tolik, jako když jste na návštěvě. Doma totiž ničíte své věci, na návštěvě ničíte cizí věci, cizí majetek. Když je to sklenice či páčka na záchodě a křeslo dá se to lehce vyřešit, koupíte novou sklenici či nové křeslo. Pokud se ovšem stane něco většího, co je dražší a hodnotnější je to vždycky problém. Kde na to vzít? Obvykle se takové situace stávájí ve chvíli, kdy jste pod vlivem alkoholu, napadne vás nějaký velký vtipný moment a ten uskutečníte. A tak se stane, že kamaráda z legrace hodíte do bazénu, on ovšem po tom, co vyleze z bazénu, zjistí, že v kapse měl mobil, který je teďka celý mokrý a už jej nemůže rozjet. A takový mobil nestál tisícovku nebo dvě, ale pět tisíc. Nebo si nedáváte dostatečný pozor na schody nebo na cestu a spadnete, tím vylijete pití přímo do notebooku vašeho kamaráda. Notebook stál deset tisíc. No takové nepříjemné situace existují a lidé se do nich dostávají poměrně běžně. Vždyť stačí jen nepatrný pohyb a převrhnete sklenici při pracovním obědě, kde máte papíry, tablety, notebooky, mobily a podobně. A pak peníze, které šetříte, musíte dát na opravu či na nové věci. Popřípadě musíte šetřit a šetřit, aby, jste dokázali všechno zaplatit. Pokud se vám tohle stává poměrně běžně, je dobré se zamyslet nad pojištěním odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti existuje několik druhů. Můžete si pojistit odpovědnost za škody v běžném životě, pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobil pes, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli při výkonu zaměstnání, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu myslivosti, pojištění občanů, dobrovolníků, kteří vykonávají charitativní činnosti, pojištění odpovědnosti uchazeče o zaměstnání, vykonávajícího rekvalifikaci, stáž. Toto pojištění odpovědnosti se běžně vyskytuje a běžně jej můžete mít k dostání u vašich pojišťoven. Jsou pojišťovny, které toto vše nabízejí a jsou pojišťovny, které nemají ve své nabídce všechno. Pokud chcete pojištění odpovědnosti v běžném životě, pojištění odpovědnosti v zaměstnání mají k dispozici asi v každé pojišťovně. Zbývající pojištění odpovědnosti asi všude mít nebudou, ovšem jsou pojišťovny, co tohle nabízejí a na vás je, najít tu pojišťovnu, která nabízí pojištění odpovědnosti při myslivosti, pojištění dobrovolníků a podobně. Není to běžné, protože  ne každý běžně je myslivcem, dobrovolníkem, který vykonává charitativní činnost a podobně. Pojištění odpovědnosti za škody způsobené psem se pořád rozvíjí, ovšem je v dnešní době stále více a více lidí, kteří toto pojištění odpovědnosti sjednávají a tím pádem se tak chrání. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám tohle bude hodit a zde platí, kdo je připraven, není zaskočen. Jaká jsou jednotlivá pojištění za odpovědnost? Kde si je můžete sjednat a jak? Tohle vše se dozvíte v tomto článku, který vám trošku více tuto tématiku osvětlí.

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené v běžném občanském životě

Toto pojištění je jedno z nejběžnějších a tím pádem jej naleznete v nabídce snad každé pojišťovny. Mezi lidmi je toto pojištění známo také jako pojištění na blbost nebo také pojištění blbosti. Toto pojištění vás zabezpečí v případech, kdy sami způsobíte někomu škodu a to na zdraví či majetku další osobě nebo způsobíte finanční újmu. Toto pojištění si můžete sjednat bez spoluúčasti, což vám zaručuje, že pojištění financuje pojišťovna. Samozřejmě to není tak, že ihned vám pojišťovna zaplatí vše a na nic se nebude ptát. Pojištění odpovědnosti za škody způsobené v běžném občanském životě jsou například rozbité okno, poškrábaný lak na auta, které je zaparkováno na parkovišti, vytopení souseda, zničení mobilu či jiného zařízení při nechtěném rozlití tekutin a podobně. Může to být také tím, když z vašeho domu spadla omítka na auto a poškodila jej, či spadla na někoho kolemjdoucího a toho nějak zranila, dále je to také například dopravní nehoda, kterou zaviní takto pojištěný cyklista a podobně. Takovéto pojištění je možné sjednat online na internetu, můžete jej sjednat také přímo v kanceláři vaší pojišťovny. Případně může přijít také pojišťovací agent k vám domů. Ti takto domů většinou chodí, aby sjednali kompletní pojištění jako životní pojištění, úrazové pojištění a podobně.

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené psem

Pokud máte doma zvířecího mazlíčka, nikdy přesně nevíte, co od něj čekat. I když je sebevíc vychovaný, občas vás zkrátka může něčím překvapit a udělat něco s čím nepočítáte. On ovšem ve většině případů neví, že to nesmí, myslí si, že je to hra, ale ona není. Toto pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného člověka, kdy pes způsobí škodu třetí osobě. Za tuto škodu odpovídá majitel nebo opatrovatel. Jste tak pojištění proti tomu, když váš pes způsobí škodu, pojištění úrazu, nemoci a život psa, připojištění při zaběhnutí psa, připojištění za úhyn psa. Záleží na vás, co si vyberete vy. Samozřejmě, čím více si toho pro vašeho zvířecího miláčka vyberete, tím více bude chráněný, ale tím více také zaplatíte. Pojistit si takového psa není bez podmínek, pes musí být řádně očkovaný, vše musí být zapsáno v očkovacím průkazu, pes musí mít čip či tetování. Samozřejmě každá pojišťovna si přidává svá kritéria jako věk psa a podobně. Pojištění odpovědnosti je zde bez spoluúčasti, ovšem záleží na pojišťovně, kterou si vyberete.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli při výkonu zaměstnání

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání je myslím velmi výhodné a vyplatí se vám. Samozřejmě všichni dávají pozor, aby se něco nestalo, něco nerozbili, neshodili a podobně, ale to, že si dáváte pozor, ještě nemusí znamenat, že se opravdu nic nestane a vy vše ukočírujete. Někdy se to zkrátka nedá a váš úmysl to ani být nemusí. V práci se stačí prudce otočit, vrazit do něčeho a už je problém na světě. A pokud nejste pojištěni za odpovědnost v zaměstnání, obvykle to pro vás na pár měsíců znamená utáhnout si opasek a šetřit, šetřit, šetřit. Pokud máte toto pojištění odpovědnosti v zaměstnání, ochrání vás před škodou na majterku, kterou v zaměstnání způsobíte, škodu na zdraví, kterou způsobíte či finanční škodu, kterou způsobíte. Takto pojistit odpovědnost mohou také i brigádníci, čili to není jen pro ty, kteří pracují na hlavní pracovní poměr. Jsou to například takové situace, kdy poškodíte při práci majetek zaměstnavatele jako poškození notebooku, poškození kávovaru, poškození pracovních nástrojů a podobně. Pokud například kopáči neoznačí výkop a tak způsobí škodu, poškodí zaměstnanec například vozidlo, které patří jeho zaměstnavateli, zaměstnavatel způsobí chybu v účetnictví a podobně.

Pojištění občanů - dobrovolníků, kteří vykonávají charitativní činnost

Toto pojištění se vztahuje na škody, které jsou způsobené občany. Tedy dobrovolníky, kteří vykonávají určitou charitativní činnost, která je na základě přikázané smlouvy. Tito dobrovolníci mohou být například dlouhodobě na úřadu práce a ten jim dává možnost pracovat jako dobrovolník v určitém charitativním zařízení, můžou to být lidé, kteří se rozhodnou pracovat jako dobrovolníci například v senior centrech, v pečovatelských domech a podobně.

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu práva myslivosti

Toto pojištění je pouze pro hrstku lidí, kteří mají právo vykonávat myslivost. Toto pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou při výkonu práva myslivosti. Jde vlastně o zákonem stanovené pojištění. Toto pojištění je odpovědno i za škodu, která je způsobena v důsledku neopatrného chování poškozeného. Nad rámec tohoto zákonného pojištění je také pojištění myslivců. Toto pojištění myslivců kryje škody, které jsou způsobeny při výkonu myslivosti. Takovéto pojištění může zahrnovat výkon funkce mysliveckého hospodáře, řízení a provádění lovů a honů, vlastnictví mysliveckého zařízení, vlastictví, držení, nošení loveckých zbraní, střeliva, pojištění loveckého psa a podobně. Zde už záleží na tom, jaká pojišťovna vám nabídne jaké podmínky a jaké výhody.

další zajímavé články
  • Půjčka v hotovosti stále ještě existuje
  • Půjčka bez doložení příjmu Cetelem
  • Půjčka až domů a bez poplatku. Známe tu nejlepší!
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Eskontní úvěr
  • Konsolidace půjček
  • Snadná dostupnost, vyšší náklady - to jsou rychlé půjčky
  • Půjčit si i banky nebo u nebankovní společnosti?
  • Sedm kroků k úspěšnému získání hypotéky na bydlení
  • ESSOX půjčka online všem