Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Půjčka bez potvrzení příjmu

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou produkty určené převážně nezaměstnaným osobám, důchodcům nebo maminkám na mateřských dovolených, tedy osobám které nejsou schopny doložit potvrzení o výši pravidelného měsíčního příjmu. Právě potvrzení příjmu je dokumentem nezbytným pro získání půjčky nebo úvěru u většiny bankovních institucí. Není proto divu, že produkty u kterých není vyžadováno toto potvrzení o příjmech, jsou typickou specialitou především nebankovních společností. Tyto instituce požadují po klientovi pouze schopnost splácet a možnost ručení, avšak tato výhoda je na druhé straně vykoupena podstatně vyšší úrokovou sazbou a RPSN, než jako je tomu u jiných typů úvěrů, tím spíše úvěrů bankovních.

Je zcela logické, že pokud po klientovi instituce nepožaduje potvrzení o příjmech, bude se muset proti neplatičům zabezpečit jiným způsobem. Tím je od určité finanční částky, v případě valné většiny tohoto typu produktu, ručení mnoha různými způsoby. V první řadě se samozřejmě jedná o klasickou zástavu nemovitostí, dále je možné ručení směnkou nebo jinými movitými statky.

Úroková míra u těchto produktů, se určí podle několika faktorů. Jedním z nich je třeba velikost finančního obnosu a platí čím víc peněz tím větší úrok. Stejně tak je úrok tím vyšší, čím delší dobu splácení si klient stanoví. V případě že si klient vezme nejvyšší možnou půjčku na nejdelší možnou dobu splatnosti, zpravidla půjčenou částku přeplatí o 50% až o 100% její prvotní hodnoty.

Půjčka bez potvrzení o příjmech je půjčkou bezúčelovou, společnost nebude požadovat doložení účelu, za jakým si klient půjčku vyřizuje a ten pak může finance využít prakticky na cokoliv (nákup zboží, splacení dluhů, vyplacení exekuce). Další obrovskou výhodou a současně nevýhodou tohoto produktu je velmi snadné a rychlé vyřízení. Půjčku je možné si vyřídit prostřednictvím telefonu nebo internetových stránek a peníze jsou klientovi převedeny na jeho běžný účet většinou do 24 hodin.

Minimální i maximální možná výše půjčené částky se odvíjí od typu splátkové společnosti a od specifik produktu, kterými je definován. Jak již bylo řečeno, v případě že klient nehodlá půjčenou částku zaručit zástavou nemovitosti (směnky, auta apod.) pohybuje se maximální možná částka na kterou má nárok kolem 20tis. - 50tis. korun. V případě ručení nemovitostí se minimální částka pohybuje kolem 20tis. korun a maximální až kolem jednoho nebo dvou milionu. Existují také nebankovní společnosti, které jsou ochotny klientovi půjčit obnos až do výše 10mil. korun.

Přestože společnosti nevyžadují doložení potvrzení o příjmech, některé vám půjčku nejsou ochotny poskytnout v případě, že máte jako žadatel záznam v bankovních registrech.

Podobně jako u všech produktů nebankovních společností, je i u těchto velmi nízká informovanost klienta před schůzkou se zástupcem společnosti. Klient zpravidla předem netuší výši úroku ani RPSN, tyto se vypočítávají až individuálně na základě požadavků klienta (výše částky, doba splácení) a jeho schopností půjčku splácet. Vzhledem k tomu, že splátkové společnosti zpravidla nemají takové zázemí a stabilitu, jako banky, je třeba se i z tohohle důvodu velmi rozumně rozhodovat u jaké konkrétní společnosti by si měl klient o půjčku zažádat, aby později nebyl překvapen podmínkami smlouvy, nebo nutností okamžitého jednorázového splacení půjčky v důsledku konkursního řízení společnosti, u které si půjčku vyřídil.

Ačkoliv je půjčka bez potvrzení o příjmech téměř výlučně záležitostí splátkových institucí, existuje na bankovním trhu výjimka. Tou je tzv. mPůjčka společnosti mBank. Tento ojedinělý produkt je poměrně ovinkou a není proto divu, že je prozatím jediným svého druhu.

Hlavní předností této půjčky je opět velmi rychlé vyřízení. Peníze jsou klientovi okamžitě převedeny na účet, který k úvěrovému účtu mPůjčky získá. K účtu také dostane platební kartu, z níž si může vypůjčené peníze vybrat, nebo jimi disponovat bezhotovostně, zcela dle vlastních potřeb. RPSN nabízená společností mBank je od cca 10%, což je několikanásobně nižší než u nebankovních společností a klient platí měsíční úrok pouze ze skutečně čerpané částky, nikoliv tedy z plné výše půjčky. mBank je ochotna klientovi v případě mPůjčky vyřídit úvěr bez potvrzení příjmu na maximální možnou částku 60tis. Kč. Současně také nabízí k tomuto produktu výhody v podobě bezplatného vedení účtu. Hlavní výhodou je potom možnost předčasného splacení půjčky zcela bez poplatků či pokut.

další zajímavé články
  • Jak probíhá vyřizování hypotéky
  • Sedm kroků k úspěšnému získání hypotéky na bydlení
  • Snadná dostupnost, vyšší náklady - to jsou rychlé půjčky
  • Australská hypotéka
  • Akce - půjčka 40000 ihned každému
  • Co vědět při půjčce na směnku?
  • Zdravotní pojištění OSVČ
  • Dluhopisy vs. akcie
  • Kredito 24 - rychlá půjčka Kredito24
  • Jak probíhá exekuce?