Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Půjčky do 10 000 Kč jsou stále dostupné

Když se podíváme na to, jaké dnes existují půjčky, je jejich rozpětí skutečně velké. Máme-li začít u těch, které jsou nejvyšší, musíme zmínit klasické, ale i americké hypotéky. Dále můžeme lehce přejít přes spotřebitelské půjčky, které jsou v hodnotách desítek až stovek tisíc. Ani tím ale nekončíme, jelikož velkým hitem jsou stále půjčky do 10 000 Kč. Nejenom, že jsou stále dostupné, ale jsou také stále oblíbené. Podívejme se na tento segment blíže.

Ideální pro toho, kdo potřebuje pár stovek

Je to už několik let, kdy se tento segment v naší zemi poprvé objevil a postupně začala vznikat celá řada poskytovatelů těchto úvěrů. Ty se během krátké doby staly velmi oblíbenými, a to hlavně s ohledem na hlavní přednosti, které byly v podstatě inovativní. Kdo si o půjčku požádal, měl několik jistot:

 • Vyřízení během pár minut
 • Jednoduché podmínky získání
 • Schválení bez papírování a osobních schůzek

Jediným drobným negativem této doby bylo to, že finance byly dostupné spíše v menších částkách., Typická byla hlavně půjčka 1000 Kč, která byla určená na řešení krátkodobých finančních problémů. Vzít si ji pochopitelně není jakýkoliv problém i letos.

Hodnoty půjček se stále zvedají

Postupem času docházelo k tomu, že se sumy jednotlivých půjček stále zvedali. A to z několika tisícovek, třeba až k desetitisícovým cifrám. Nutno ale říci, že ty nejvyšší částky nebylo možné získat hned na počátku, jelikož byly určené pouze prověřeným klientům. A tak i když poskytovatel nabízel i desetitisíce, v rámci první žádosti byla dostupná například jenom půjčka do 5000 Kč. Teprve poté bylo možné získat více. Vzhledem k požadavkům klientů, ale i vzhledem k celkově konkurenčnímu boji se však i sumy určené pro první půjčku stále zvedaly. Dnes tak není jakýkoliv problém dosáhnout i na částku v hodnotě 10 000 Kč. Stačí si jenom požádat.

Různé možnosti vyplácení peněz

Vývoj šel neustále kupředu, a nebyl spojený nutně jenom s tím, že se zvedaly sumy, které bylo možné získat. Docházelo i k tomu, že se objevovaly různé možnosti spojené s tím, jakým půjčka přes internet mohla poskytnout získanou sumu. Jelikož vše probíhalo i probíhá online, je jenom malý počet společností, které by měly pobočky, kam si je možné přijít pro hotovost. Objevují se proto celkem zajímavé možnosti, které jasně ukazují, že půjčky do 10 000 Kč jsou často o několik kroků napřed, než běžné spotřebitelské půjčky. Napříč jednotlivými poskytovateli není problém získat peníze takto:

 • Převodem na bankovní účet
 • Poštovní poukázkou
 • Prostřednictvím terminálů na smluvených místech

Jde to i výhodně

Mnoho lidí mělo v minulosti tento typ půjček spojený s tím, že jejich výhodnost nebyla úplně nejlepší. A to proto, že z každé půjčené tisícikoruny se platily úroky, které činili i několik set korun. I to se ale změnilo a nyní můžeme říci, že díky několika poskytovatelům je i tento segment půjček velmi výhodný. Příkladem je několik společností, u kterých z každé půjčení tisícikoruny přeplatíte maximálně jenom několik desítek korun. Měsíční úrok tak činí jenom pár procent.

Opomíjet nesmíme ani cekem zajímavé promo akce, se kterými několik poskytovatelů také přichází. Zde jde o možnost získání první půjčky zcela zdarma. Dostupná může být i suma v řádech celých 10 000 Kč, s jistotou toho, že jak úroková sazba, tak i RPSN bude nulové. A co to znamená pro žadatele v praxi? Jistotu toho, že vrátí přesně tolik, kolik si půjčili. A jaké jsou podmínky získání? Nejsou nijak složité. Stačí si u daného poskytovatele požádat poprvé a získané finanční prostředky vrátit v domluveném termínu. Ten může být u některých společností v délce jednoho měsíce, u jiných může činit třeba i 45 kalendářních dní.

další zajímavé články
 • Založení a vznik akciové společnosti
 • Hypotéka bez dokládání faktury
 • Půjčka 5000 Kč před výplatou
 • Na co si dát pozor při koupi auta?
 • Co je a jak na pasivní finanční příjem
 • Kontokorentní úvěr
 • Půjčky pro důchodce a seniory
 • Jak vydělat nějaké peníze navíc
 • Dědictví ze zákona bez závěti
 • Jak probíhá exekuce?