Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Půjčky pro důchodce a seniory

Lidé, kteří dosáhnou určité věkové hranice, se stávají pro banky a nebankovní společnosti poměrně rizikovou klientelou. Zdraví těchto starších lidí již nemusí být tak pevné, a proto se velkým rizikem stává návratnost vypůjčených finančních prostředků. I kvůli tomu jsou půjčky pro důchodce a seniory poměrně specifickou kategorií. 

Můžeme se na to podívat ale i z druhého pohledu – důchodci jsou pro bankovní i nebankovní společnosti spolehlivými klienty, díky svému pravidelnému příjmu – důchodu – a bývají hmotně zajištěni. Kromě toho jsou starší lidé zodpovědnější při splácení svých závazků.

Půjčky pro důchodce nejsou dnes již žádnou novinkou na trhu a vybrat si tak můžou hned z několika, a to jak z půjček poskytovaných bankovním či nebankovním sektorem.

Bankovní půjčky

V České republice působí několik desítek bank a bankovních institucí a většina z nich nabízí také půjčky pro důchodce a seniory. Při žádosti o takovouto půjčku budete potřebovat doklad o vašem příjmu a stabilním zaměstnání. Důchodce zaměstnání sice nemá, ale zato má stabilní příjem ve formě důchodu a to je pro velkou část bankovních institucí dostačující. Úročení bankovních půjček je velmi nízké a navíc si můžete pojistit úvěr při finanční insolvenci.

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou oproti těm bankovním snáze dostupnější. Na trhu působí společnosti, které poskytují střední až větší půjčky (např. Home Credit, Credium či Cofidis), a které většinou vyžadují potvrzení příjmů. Nachází se zde ale i takové společnosti, které doklad o příjmu nepožadují a poskytují v mnoha případech i půjčky bez nahlížení do registru dlužníků.

Sjednání a výše půjčky

O většinu půjček je dnes možné žádat pomocí internetu pomocí online formulářů. Žadatel tak nemusí chodit na pobočku a vše si vyřídí z domova během několika málo minut.

Půjčky pro důchodce a seniory online jsou zpravidla poskytovány bezúčelově na cokoliv. Výše půjček  nebývají příliš vysoké, a to především z důvodu nižších důchodů žadatelů. Záleží samozřejmě na konkrétním finančním produktu a hlavně na tom, jak daná banka či nebankovní společnost posoudí tzv. bonitu žadatele. Půjčky se tak mohou pohybovat v řádu tisíců až desetitisíců. U nižších částek bývá přidělení půjček velmi pravděpodobné.


další zajímavé články
  • Zdravotní pojištění
  • Půjčka bez doložení příjmu
  • Nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí
  • Revolvingový úvěr
  • Dluhopisy vs. akcie
  • Půjčka bez doložení příjmu
  • Akce - půjčka 40000 ihned každému
  • Půjčka 5000 Kč před výplatou
  • P2P půjčka - šance pro investory a pro žadatele o úvěr
  • Jak hledat tu nejlepší půjčku?