Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Rychlá půjčka expres půjčka, půjčka ihned, půjčka na cokoliv, půjčka bez rizika

Rychlá půjčka nebo take expres půjčka, půjčka ihned, půjčka na cokoliv, půjčka bez rizika apod. je produkt hojně nabízený nejen bankami, ale také nebankovními finančními institucemi. Jedná se o hotovostní neúčelový úvěr mající různé parametry závisející a tom, zdali si jej klient pořizuje u banky nebo u finanční společnosti.

Podmínky u ryché půčky prostřednictvím banky jsou velmi sporadické. Klient musí být pouze svéprávnou osobou starší 18-ti let a musí pro založení smlouvy o rychlé půjčce zajít na pobočku vybrané banky s dokladem o výši příjmů.

Výhodou rychlé půjčky je, jak už samotný název produktu napovídá, velmi rychlý převod financí od banky směrem ke klientovi. Jsou banky, které uvádějí, že klient má k dispozici finanční prostředky již za 5 minut po vyřízení smlouvy, ale ve skutečnosti má te peníze k dispozici spíše do 24 hodin. Vyřízení půjčky a s tím související poplatky jsou většinou nabízeny zdarma a stejně tak je zdarma pojištění půčky vztahující se na riziko klientovy smrti a trvalých následků po úraze, v některých případech i na riziko ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Výše samotné půjčky se pohybuje v rozmezí od minimální částky 20tis. do maximální částky 500tis. podle banky, u které si klient půjčku zřizuje. Banky zpravidla pro tuto půjčku nevyžadují ručitele a nebo je ručení povinné až od určité čásky, např. 300tis. Výše maximální částky, kterou má klient možnost si půjčit se odvíjí od klientových individuálních podmínek, jako na příklad nejen od výše jeho měsíčních příjmů, ale i místem jeho bydliště a s tím související životní úrovní v daném regionu a náklady na bydlení a spotřebu. Doba splatnosti půjčky je také daná konkrétní bankou, ale zpravidla je možnost si ji určit na 1-7 let.

Splácení probíhá formou pravidelných měsíčních splátek a je anuitní (již s první splátkou snižujete zůstatek půjčky). Klientem stanovaná výše splátek je neměnná. Některé banky dokonce nabízejí možnost předčasného splacení půjčky. Splácení probíha buď bezhotovostním převodem z klientova běžného účtu na účet banky, nebo hotovostní platbou na bankovní pobočce.

Většina bank nabízí spotřebitelské úvěry tohoto typu i klientům, kteří u dané banky nemají zřízený běžný účet. Tito klienti potom mohou očekávat, že jim bude nabídnuta výhodnější úroková sazba, než jakou by měli jako „věrní“ klienti. Výhodnější úrok zpravidla dostane také klient, který svoji půjčku jakkoliv zajistí (ručitelem, nemovitostí, směnkou). Úroková sazba se u těchto produktů pohybuje poměrně vysoko, a sice kolem 10% z půjšené částky. Měsíční poplatek za vedení úvěru je potom v rozmezí 50-100 korun. Vzhledem k tomu, že mají spotřřebitelské úvěry nižší úrokovou sazbu a delší dobu splatnosti než např. kontokorentní úvěry, hodí se spíše v případech větších investic jako je rekonstrukce bytu, pořízení automobilu apod.

Zdají-li se vám podmínky pro získání rychlé půjčky prostřednictvím banky triviální, je možnost získat neúčelový úvěr u nebankovní finanční společnosti ještě snazší. Tyto instituce si zpravidla klienty žádající o půjčku neověřují v registru dlužníků, nežádají doklad o příjmech, ručitele apod. O půjčku u splátkových společností tak může zažádat i ta riziková skupia klientů, která by na spotřebitelský úvěr u banky neměla nárok. S tímto faktem pochopitelně souvisí daleko vyšší úroková sazba, než je tomu u bankovní půjčky. Ta se pohybuje většinou od 10 do 20% celkové částky. Ovšem zjistit přesnou roční procentní sazbu nákladů, nepatří u těchto společností mezi nejsnadnější úkol. Dotazem před uzavřením smlouvy lze tak většinou zjistit jen, že sazby uváděné u produktu jsou pouze orientační a že se každému klientovi účel vypočítává individuálně podle délky splatnosti, výšky jedné splátky a výči půjčené částky.

Samotná částka, kterou je klientovi umožěno si půjčit je u každé společnosti jiná. Zatímco existují instituce, které vám půjčí 3-50tis. na jedné straně, na druhé straně stojí společnost nabízející klientovi 20tis. – 1mil. korun. Délka splatnosti je potom stanovena na půl roku až 5 let.

Společnými fakty všech nebankovních finančních institucí je, stejně jako u bankovních rychlých půjček, doba do 24 hodin, kdy bude klient schopen s půjčenými penězi disponovat. Stejně tak si může klient u nebankovní společnosti sjednat pojištění pokrývajícího rizika úmrtím, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání.

další zajímavé články
  • Nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí
  • Půjčky pro důchodce a seniory
  • Půjčky do 20 000 Kč snadno a rychle
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Půjčky pro podnikatele
  • Představení Air Bank
  • Zdravotní pojištění OSVČ
  • Půjčka v hotovosti stále ještě existuje
  • Jak vydělat nějaké peníze navíc
  • Pojištění odpovědnosti