Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Sedm kroků k úspěšnému získání hypotéky na bydlení

Půjčka na bydlení se dá vyřídit poměrně snadno. Pokud ovšem máte všechny doklady a dokumenty. Pokud ne, trvá vyřízení mnohem déle. Ovšem shromáždit ony dokumenty trvá podstatně déle. Při sjednání úvěru je dobré se na všechno pořádně vyptat. Přeci jen, budete splácet hypotéku dlouho a je nutné vědět, co všechno budete platit, kolik budete platit, jak budete platit, co dělat při neschopnosti splácet a podobně. Ptejte se na výši splátek, ale také na další poplatky spojené s hypotékou. Založit si účet, sjednat si pojištění to jsou jen první krůčky. Poté je nutné absolvovat mnoho různých jednání, setkání. Tohle všechno vás při sjednání hypotéky čeká. Zde je sedm kroků k získání hypotéky.

1. SPOČÍTAT SI, ZDA SE PŮJČKA VYPLATÍ

Než se pustíte do hledání bydlení či vysněného bytu, zjistěte si, zda vám vůbec banka půjčí a kolik vám půjčí. Vyzkoušet se dají růtné varianty, kdy se nastavuje různá doba splacení, fixování úroků, výše splátky a podobně. Dostanete tak přesný výpis toho, jak dlouho budete splácet a podobně. Budete tak moci sami určit jak dlouhou dobu splácet úvěr.

2. POROVNEJTE NABÍDKY

Určitě neberte první nabídku, kterou dostanete. Poohlédněte se po jiných bankách, která vám nabídne to nejlepší. Zkuste si nezávisle zjistit jiné nabídky a to nejen u bank, ale také například u stavebních spočitelen i makléřských společností. Makléř je dobrý v tom, že vám předloží nabídku více bank, pomůže vám s administrativou, povětšinou jí vyřídí za vás a to bezplatně. Navíc u něj obvykle obdržíte nižší úroky než u banky. Každá banka či stavební spořitelna má na svých stránkách kalkulačku, podle které si orientačně vypočítáte, kolik asi budete splácet a jak dlouho.

3. POPLATKY NAVÍC

Na ty se často zapomíná, ovšem je nutné se na ně zeptat. Jsou některé banky či jiné peněžní ústavy nabízejí vyřízení hypotéky zdarma, některé si účtují poplatky. Počítejte také s měsíčním poplatkem za úvěrový účet ve výši až dvěstě korun českých. Ptejte se také dále na sankce, které vás čekají, pokud hypotéku splatíte dřív, přichází také pojištění. Ony samy o sobě jsou poplatky celkem nízké. Ovšem přidá-li se stovka ke stovce, může to poté vyjít měsíčně až na tisícovku a to už je částka.

4. SEPSAT ŽÁDOST O ÚVĚR

Pokud máte všechny dokumenty a všechny papíry, můžete přistoupit k sepsání žádosti o úvěr. Přímo si v žádosti stanovte, kolik chcete splácet, jak dlouho budete splácet, jak dlouhá má být doba fixace a jiné podmínky.

5. NÁVŠTĚVA KATASTRÁLNÍHO ÚŘADU

Společně s úvěrovou smlouvou vám banka připraví také podklady k zastavení nemovitosti. Zástavní smlouvu v první chvíli podepisuje pouze prodávající, nemovitost je totiž stále v jeho vlastnictví. Zástavní smlouvu vložte jeden den na katastrální úřad a kupní smlouvu den poté. Oba doklady musí mít jiné datum.

6. PŘED PODPISEM SI ZKONTROLUJTE SMLOUVU

Pečlivost je velmi nutná. Pečlivě si smlouvu přečtěte, co je vám nejasné na to se zeptejte, do smlouvy zaneste všechno, co chcete a můžete smlouvu měnit. Jakmile smlouvu podepíšete, každá změna je už zpoplatněna. Před podepsáním máte všechny úpravy zdarma.

7. POJIŠTĚNÍ

Banka po vás určitě bude chtít pojistit nemovitost. Je dobré pojistit také proti neschopnosti splácet. To je velmi dobré, v případě, že přijdete o práci, či se stane nějaký úraz a vy budete na dlouhodobé neschopnosti pracovat, pojišťovna vám pak pomůže.

další zajímavé články
  • Nebankovní půjčky jsou stále velice oblíbené
  • 3 nejvýhodnější půjčky bez ručitele
  • Nebankovní hypotéka
  • Založení a vznik akciové společnosti
  • Půjčíme i živnostníkům - zažádejte si online
  • Půjčka bez registru a zástavy hned
  • Jak vybrat dobrého finančního poradce
  • Centrální registr dlužníků
  • Pojištění odpovědnosti
  • Půjčky pro podnikatele