Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Stavební spoření a další služby od Českomoravské stavební spořitelny

Jako stavební spořitelna se označuje bankovní instituce, jež má možnost provozovat činnost na základě bankovní licence. V České republice můžeme evidovat několik stavebních spořitelen, jež jsou sdruženy do Asociace českých stavebních spořitelen. Nyní se blíže zaměříme na Českomoravskou stavební spořitelnu, kterou si na následujících řádkách rozebereme.

Českomoravská stavební spořitelna

Tato společnost je akciová a založena byla již v roce 1993. Firma sídlí v Praze a jako symbol používá čtyři cihly. Maskotem společnosti je většině lidem známá chytrá liška. Společnost se soustředí hlavně na financování bydlení a zhodnocování naspořených financí. Zpočátku byla Českomoravská stavební spořitelna zaměřená jednostranně na stavební spoření a s ním související úvěry na bydlení. Svoje portfolio společnost rozšířila o další produkty a služby v roce 2002, kdy začala klientům nabízet penzijní připojištění, podílové fondy a další bankovní služby či produkty. Produkty společnosti jsou šířeny rozsáhlou sítí finančních poradců.

Stavební spoření od Českomoravské stavební spořitelny

Českomoravská stavební spořitelna dává možnost spoření pro lidi každého věku. Produkt je nabízen ve dvou různých tarifech, jež se od sebe odlišují podle potřeb a budoucích záměrů. Díky tomuto produktu se dá pravidelně spořit šest nebo devět let. Délka se dá vybrat. Vklady mají pojištění ze zákona. Spořitelna nabízí klientům také výhody bonusového vkladu za vložení minimální částky padesáti tisíc pro bonus 1,5 % a sto tisíc pro bonus 1,6 %. Zvýhodnění se dá získat těmi, kdo mají smlouvu alespoň na dva roky. V prvních dvou rocích nelze čerpat překlenovací úvěr.

Tarify stavebního spoření

Tarif Garant

Tento tarif se hodí hlavně pro lidi, co do budoucna plánují nějakou půjčku a chtějí mít zajištěnou relativně dobrou úrokovou sazbu, protože ta se sjednává již při uzavření smlouvy a platí po celou dobu trvání úvěru. Variantu představuje úvěrový program Garant 15, jež má nižší úročení a přitom krátkou dobu splatnosti úvěru.

Tarif Variant

Tento tarif dává možnost využít překlenovací úvěr o různé délce. Tarif má hned několik možností:

Variant15: Hodí se pro lidi, kteří chtějí financovat bydlení, úvěr plánují brzy splatit a mají možnost vyšších splátek.

Variant20: Umožňuje splácení kratší dobu, což je kompenzováno vyššími měsíčními splátkami.

Variant25: Je určen pro ty, kdo hledají kompromis mezi dobou splácení a výší měsíčního zatížení.

Variant30: Tato varianta se hodí pro mladší lidi, kteří raději chtějí nižší měsíční splátky, ale současně jim nevadí delší doba splatnosti.

Úvěry a financování bydlení Českomoravské stavební spořitelny

Českomoravská stavební spořitelna klientům nabízí rozmanité produkty, které se hodí na financování bydlení.

překlenovací úvěr: Hodí se pro lidi, kteří nemají možnost získat klasický úvěr ze stavebního spoření. Bez zajištění si tedy překlenovacím úvěrem lze zapůjčit až půl milionu korun.

úvěr: Úvěr ze stavebního spoření se dá označit za základní produkt. Právě díky němu se dá pokrýt nákup nemovitosti nebo jeho rekonstrukci. Produkt má dobrou roční úrokovou sazbu. Také zpracování žádosti je zadarmo a úvěr lze kdykoliv splatit předčasně a bez pokuty. Volit můžete z několika tarifních variant.

financování pro právnické osoby: Tento produkt je vhodný pro právnické osoby, jimž pomůže s financováním staveb, rekonstrukcí, modernizací a budováním infrastruktury. Dá se financovat až do stoprocentní hodnoty investice.

hypoteční úvěr od Lišky: Když musíte nutně využít větší sumu peněz, než jakou slibuje úvěr ze stavebního spoření, pak se bude hodit hypoteční úvěr od Lišky, kde navíc můžete před schválením využít předhypoteční úvěr a další doplňkové služby, které Českomoravská stavební spořitelna klientům nabízí.

přeúvěrování: Díky němu můžete zlepšit podmínky aktuálního úvěru.

rizikové životní pojištění: Jedná se o produkt, jenž dovede ochránit rodinné peníze, když nastanou neočekávané finanční potíže.

pojištění majetku a odpovědnosti: Chrání dům, domácnost, zahradu a také pomáhá v případě odpovědnosti za škodu.

Zajištění budoucnosti

V rámci toho Českomoravská stavební spořitelna klientům nabízí:

důchodové spoření: Kdy ve 2. pilíři máte možnost snížit odvody do průběžného státního systému o tři procenta, jež dostanete na soukromý účet. Zde je však bezpodmínečně nutný vlastní příspěvek ve výši dvou procent hrubé mzdy.

doplňkové penzijní spoření: Zde získáte státní příspěvek a úlevy na dani.

investiční životní pojištění: Jedná se o produkt, jenž zajistí rodinu v okamžiku neočekávaných životních událostí a také umožní peníze zhodnotit v jednom ze dvou programů investic.

Běžné účty Českomoravské stavební spořitelny

Era osobní účet: Tento účet umožňuje klientům efektivně spravovat osobní nebo rodinné finance. Můžete ho používat díky telefonu nebo internetu. Zadarmo k účtu dostanete i mezinárodní platební kartu s bezkontaktní funkcí.

Era první konto: Jedná se o produkt určený pro ukládání financí pro děti. Finance se posléze úročí nadstandardně. Není nutné peníze ukládat v pravidelných intervalech a není potřeba žádná výpovědní lhůta.

Online účet od Lišky: Pokud máte rádi pohodlné ovládání účtu přes internet, pak je přesně pro vás určen tento produkt.

další zajímavé články
  • Půjčka bez doložení příjmu
  • Jak hledat tu nejlepší půjčku?
  • Půjčíme i živnostníkům - zažádejte si online
  • Půjčka bez registru a zástavy hned
  • NetCredit půjčka
  • Jak v krátkosti investovat do zlata
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Hypotéka bez dokládání faktury
  • Znáte banku ZUNO bank?
  • Online půjčka 10 000 všem hned na účet