Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Úskalí internetových nebankovních půjček

I u těch nejopatrnějších z nás může nastat v životě situace, kdy budeme potřebovat finanční prostředky, které momentálně nemáme k dispozici. V těchto případech nám často nezbývá jiné řešení, než půjčka. Málokdo z nás bohužel má to štěstí, že se s půjčkami během svého života nesetká vůbec. I když se vám toto řešení nemusí zamlouvat, v případě že budete potřebovat určitou sumu peněz, budete muset zvolit formu půjčky .

V dnešní době nám již moderní technologie nabízejí v těchto situacích i dříve nepředstavitelné možnosti. Jednou z nich může být např. vyřízení půjčky přes internet. Nyní je již poměrně jednoduché si takto vypůjčit finance, ovšem je potřeba, aby člověk byl obezřetný a rozvážný, zejména u výběru poskytovatele. Půjčky od bankovních a nebankovních institucí se od sebe samozřejmě odlišují. Nyní si přiblížíme jak.

Odlišnosti najdeme nejen ve výši úrokových sazeb, ale také např. ve způsobu ručení a množství dalších detailů. Půjčkou je nejběžněji označován spotřebitelský úvěr, který si klient sjedná v bance a je určen k nákupu zboží. Před jeho vyřízením a schválením na vás však má banka spoustu požadavků. Navíc je prověřováno, zda jste se v minulosti neopozdili se splátkami vašich závazků. V případě že ano, je vysoká pravděpodobnost, že vám banka žádost neschválí a poté vám nezbude, než se obrátit na jinou instituci. Dnes již existují totiž také poskytovatelé půjček, kteří nemají povinnost kontrolovat záznamy v registru dlužníků. A právě oni mohou vyřešit situaci i těm klientům, kteří u banky se svou žádostí neuspěli. Velmi často je tyto půjčky možné sjednat i téměř na počkání a přes internet. Postačí vám doklad o pravidelném měsíčním příjmu. Půjčit si můžete dokonce i v případě, že jste senior a doložíte výši důchodu. Tyto půjčky bez registru mívají zpravidla své výhody jak pro zaměstnance, tak pro živnostníky.

Úskalí internetových půjček

V případě, že se rozhodnete pro půjčku přes internet, měli byste předem pečlivě zvážit, zda budete mít dostatek prostředků na její splácení a následně také zodpovědně vybírat poskytovatele. Pro většinu klientů je základním faktorem pro rozhodování výše úrokové sazby, která se v současnosti pohybuje v širokém rozmezí zhruba 6-25%. Zpravidla se odvíjí od celkové délky splácení a výše měsíční splátky. I v případě, že se vám samotný úvěr může zdát nízký nebo výhodný, nezapomínejte ani na možné skryté poplatky, které vám mohou výrazně zkomplikovat situaci a zatížit rozpočet.

Pozor na poplatky

Před uzavřením půjčky si mimo jiné vždy ověřte, zda instituce za její schválení a poskytnutí bude účtovat poplatek, neboť toto je velmi častý a mnohdy nečekaný jev. Úvěr se vám může prodražit také v případě, že bude banka požadovat povinné založení účtu, na který finanční prostředky zašle a vy pak prostřednictvím něj budete splácet. Zcela jistě totiž budete platit za jeho vedení.  Ověřte si také, zda je možné bezplatně splatit půjčku dřív, neboť i za toto předčasné doplacení si spousta institucí účtuje nemalé penále.

Sledujte výši ročních procentních nákladů – RPSN

RPSN znamená v překladu roční procentní sazba nákladů, která zahrnuje veškeré náklady spojené s půjčkou a ideálně by neměla přesáhnout výši 20%.  Tato sazba by měla být rozhodujícím faktorem při volbě a výběru úvěru. V případech, kde přesáhne např. i sto procent, je půjčka krajně podezřelá. Na finančním trhu se bohužel stále častěji objevují nebezpečí věřitelé, využívající nemístných praktik při online půjčkách.  Zvýšené pozornosti dbejte především u nových společností, které např. neposkytují před smluvní formulář, účtují nepřiměřené sankce v případě opoždění splátek či předčasného splacení nebo poskytují finance i osobám nezaměstnaným.  Ne příliš důvěryhodní byste měli být i k různým typům zastupitelských společností, které údajně zprostředkovávají služby a produkty velkých finančních institucí. Jako zájemce o novou půjčku byste si předem měli zjistit co největší množství informací o firmě, kterou si chcete pro svůj úvěr zvolit. Dobře si promyslete výši splátek, která je pro vás reálná. Opatrní byste měli být při uzavírání smlouvy a s dokumentací se ideálně ještě před podpisem poradit s odborníkem.

další zajímavé články
  • Pojištění odpovědnosti
  • Stavební spoření a další služby od Českomoravské stavební spořitelny
  • Co vědět při půjčce na směnku?
  • Kredito 24 - rychlá půjčka Kredito24
  • Půjčka bez potvrzení příjmu
  • Jak probíhá vyřizování hypotéky
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Akce - půjčka 40000 ihned každému
  • Jak se vyrovnat s dluhy
  • Co je a jak na pasivní finanční příjem