Daki.cz

Ztrácíte se v nabídce finančních produktů u bank a nebankovních společností? Nejsou vám jasné některé pojmy z oboru půjček, hypoték a úvěrů? Na tomto webu bysme vám předkládáme charakteristiky základních finančních produktů. Dozvíte se obecné informace o hypotékách, konsolidacích, případně o půjčkách pro nezaměstnané. Sháníte-li, či nabízíte bezpečné půjčky, pak zkuste inzerci půjček. Perfektní přehled o vašich firemních financích vám zajistí účetní program Money S3!

Tipy na další weby

Výhody a nevýhody aukce půjček

Pokud si potřebujete půjčit finance, existuje celá řada různorodých půjček. Jako jednu z nich lze jmenovat aukci půjček. Dobře, ale co to vlastně znamená, aukce půjček? Pojďme si tento produkt blíže představit.

O aukci půjček

Aukce půjček, jejich počet v posledních letech stále narůstá, se odehrává na aukčních portálech. Všeobecně lze říci, že různorodé půjčky na internetu se těší oblibě včetně půjček od nebankovních společností  nebo soukromých investorů. Princip aukcí půjček na webových portálech je snadný – registrace na internetu – připojení do aukce. Každý zde najde produkt šitý na míru, jelikož je zde zastoupeno hojné množství nejen z řad nabídek, ale také poptávek. Jak funguje při takové aukci půjček setkání nabídky s poptávkou? Dlužná osoba podá žádost o půjčku, vypíše formulář (udá svou představu o půjčce – parametry). Věřitel předloží nabídku na půjčku, kde budou uvedeny záruky a jiné parametry, které od dlužné osoby vyžaduje. Dlužník tuto nabídku ovšem nemusí za každou cenu přijmout. Přesný postup aukcí půjček záleží však na jednotlivých aukčních portálech. Administrátor webu dohlíží na střet poptávky s nabídkou a i jeho povinnosti se odlišují dle specifických požadavků portálů.

Výhody a nevýhody aukce půjček

Jednou z velkých pozitiv je, že lze najít na jednom místě nespočet různorodých nabídek a poptávek. Je jedno, zda si chcete vypůjčit nebo někomu půjčku poskytnout, každý si najde přesně to, co hledá. Hodnotné portály, které tento produkt nabízejí, mají systém vyhledávání, kde si sami můžete vepsat vlastní parametry (např. hledání dle bydliště, sumy atp.). Jiné portály nabízejí bezplatně vložit inzerát – šetří to vaše finance. Lze se setkat i s půjčkami věnující se výhradně vyřizování produktů osobám vedeným v registru dlužníků, studentům nebo těm, kteří nejsou schopni předložit výši svého platu. Jedná se o jedince s nízkou bonitou – bez úspěchu půjčit si někde jinde.

Podíváme – li se na nevýhody aukcí půjček, pak je třeba se mít více na pozoru, než pokud si půjčujete finance od bankovních či nebankovních institucí. Mnoho lidí je schopno vám nabídnout půjčku a aukční portály nejsou schopny v plné míře dohlížet na jejich solidnost. Hrozby se týkají i těch, kteří nabízejí finance, obzvláště, specializují – li se na nabídku půjček zákazníkům s nižší bonitou. Oproti tomu máte – li vše uvedeno ve smlouvě, věřitel má tedy právo půjčené finance vymáhat nazpět za pomoci soudu.

Poskytovatelé aukce půjček

Internet skýtá nespočet serverů, kde aukce půjček probíhají. My se podíváme podrobněji na 3 z nich.

Prestito

Projektem firmy HM Capital Partners je webový portál Prestito.cz. Klade si za cíl lidem nabídnout jinou variantu k získání půjček pomocí bank a nebankovních úřadů. Tento portál vznikl pro osoby, které si potřebují vypůjčit, či půjčku chtějí nabídnout a nemají chuť navyšovat své výdaje o úroky nebo skryté poplatky. Vize společností tkví v nezadržování jakýchkoliv informací a pomoci zákazníkům najít to, co jim bude nejlépe vyhovovat. Máte – li zájem o půjčku, na portálu si bezplatně vytvoříte aukci, kde své produkty může vystavit mnoho investorů ve stejný okamžik – zájemce si může vybrat dle libosti. Přivedete – li nové investory nebo zájemce, Prestito.cz vám dá odměnu. Tento portál nabízí svým zákazníkům tento servis – zprostředkování úvěrů, přezkoumání zájemců o půjčku  v Centrální evidenci exekucí, pomoc právníka (při vymáhání pohledávek) a poradenství ohledně daní.

Bankerat

Největším portálem, který poskytuje a administruje půjčky, je Bankerat.cz. I tady se setkáme se skupinou půjčku hledající a skupinou, která si půjčit chce. Tento portál poskytuje půjčky bez skrytých poplatků, eventualitu stanovit si podmínky a nezávislost na bance. Pro věřitele je zde výhodou výše zhodnocení finančních prostředků, učinit rozhodnutí dle své vlastní vůle a administrátorský servis. Administrátor vede záznam (účetní) o půjčce po celou dobu splácení (údaje přístupné pro dlužníky a věřitele). Když si je budete chtít zobrazit, přihlásíte se na svůj profil na internetových stránkách společnosti. Jestliže dlužník půjčku neplatí, jsou mu telefonicky, e – mailem a prostřednictvím pošty (doporučený dopis) zasílány upomínky od Bankerat.cz. Jsou – li i tyto kroky bezúspěšné, vymáhání se chopí administrátor (včetně přípravy exekuce a žaloby).

Burzauveru.cz

Internetový portál Burzauvěru.cz nabízí úplný servis pro investory a dlužníky. Webová administrace se zaobírá správou smluv. Všeobecně má internet snahu nabízet takový servis, aby všichni účastníci byli co nejvíce spokojeni a nejméně zatíženi.

Aukční internetový portál je jednoduchý na orientaci – přehledný (poradíte si i bez větších zkušeností). Dopředu se tak podíváte na všechny podmínky, úroky aj.

další zajímavé články
  • Půjčky do 20 000 Kč snadno a rychle
  • Sedm kroků k úspěšnému získání hypotéky na bydlení
  • Co dělat, kdy splátky hypotéky přerostou před hlavu
  • Jak se vyrovnat s dluhy
  • Potřebuji peníze aneb jednoduché řešení v podobě nebankovní půjčky
  • Centrální registr dlužníků
  • Co vědět při půjčce na směnku?
  • Nebankovní půjčky jsou stále velice oblíbené
  • Nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí
  • Překlenovací úvěr